На Дніпропетровщині Громадська організація „Виробники амаранту та амарантової продукції” та Громадська спілка „Надж Україна” запускають черговий спільний проект „Екологічна свідомість” (Еко-свідомість), про це стало відомо кореспонденту Дніпро Регіон зі сторінки голови ГО Олександра Дуди.
Він полягає в об’єднанні зусиль усіх громадян та компаній, що переймаються темою екології.
Оснівні напрями роботи:
– zero waste;
– відновлення багаторічних насаджень і збереження трав’яного покриву грунтів;
– виробництво та поширення екологічних товарів та органічних продуктів;
– створення еко-поселень.
Чому саме зараз?
Наразі людство вважає себе господарем природи, але, насправді, виглядає досить немічним перед кліматичними змінами, а наразі – епідеміологічними загрозами.
Значна кількість людей усвідомлюють, що єдиним вірним варіантом розвитку подій є пошук гармонійного співіснування усіх живих істот на планеті.
Яке відношення до екології має амарант?
1. Де-юре, близько 30% амаранту, що вирощується в Україні, органічні. Де-факто – 90%, бо технологія, яку ми впроваджуємо та контролюємо не допускає застосування синтетичних засобів захисту рослин і без синтетичних добрив також можна обійтися.
2. Потенціал кормової продуктивності вегетативної маси амаранту надзвичайно високий – до 250 т/га за два укоси. Його використання у кормо виробництві дозволить вивільнити частину площ і використати їх екологічно раціонально (під луки, багаторічні насадження тощо).
3. Рослини амаранту сприяють розсоленню слабозасолених грунтів.
4. Одним із головних питань екології людини є збереження і поліпшення здоров’я населення. А тут поживні (найцінніший білок для людини), профілактичні та лікувальні властивості амаранту дуже стануть у нагоді.
Нагадаємо, раніше ми писали, Дніпропетровщину перетворють на “Амарантову столицю”
Також розповідали, що На Дніпропетровщині побудують сміттєпереробний завод