Середа, 8 Травня

Повернувся з війни та відкрив власну справу. Ветеран АТО Андрій Драч створив мініферму у селі Макарівка, що під Кривим Рогом. Андрій говорить, фермерство для нього як окремий вид реабілітації, повідомляє Дніпро Регіон.

Поросят Андрій Драч привіз з Черкащини. Говорить, вони йому просто сподобались зовні, а коли дізнався більше про цю породу, зрозумів – Макарівка таких свиней ще не бачила.

“Це порода червона білопоясна. Наша українська порода. Вітчизняні селекціонери вивели у 1994 році. Імунітет у них добрий і ростуть вони гарно. Приїхали вони минулого четверга. Самі бачите, адаптувалися. І оскільки я в них брав не перший раз, вони мені дали двох хрячків. Ось вони тут, у загоні. Вони такі гарні, бойові”, – говорить Андрій Драч – створив мініферму.

Землі в Андрія – 25 соток, йому виділили як ветерану АТО. Тут вирішив започаткувати власну справу “з нуля”. Збудував мініферму. Однак, каже чоловік, фермером себе поки не вважає.

“Мені до ферми дуже ще далеко. Ще треба попрацювати, щоб це був бізнес”, – говорить Андрій Драч – створив мініферму.

Андрій Драч пішов на війну, навесні 2014-го у добровольчий 40-й батальйон “Кривбас”. Чоловік побував у “гарячих” точках – Іловайськ та Дебальцеве. Отримав поранення, пройшов полон. Каже, ще на війні замислювався, чим буде займатися у мирному житті. Рішення підказав фермер, з яким познайомився на лікуванні в Одеському військовому шпиталі.

“Наші ліжка були поруч, був ноутбук, волонтери принесли, дякую їм за це. Він мені розказував, що вирощував поросят. Мені стало цікаво. Лягли ми під крапельницю, процедури там хвилин 40. Я просто відкривав, читав, він мені показував”, – говорить Андрій Драч – створив мініферму.

У 2018-му році Андрій демобілізувався. Каже, тоді почав шукати земельну ділянку.

“Дуже пішли назустріч голова Новолатівської ОТГ. Я написав заяву, винесли моє прохання на засідання ОТГ. Депутати одностайно проголосували, виділили мені 25 соток. Ось вони”, – говорить Андрій Драч – створив мініферму.

Щоб створити власну справу – цікавився досвідом колег. Говорить, в організації мініферми – ніяких секретів. У Канаді за таким принципом ферми існують ще з 70-х років, в Україні – не більше десяти.

“Найголовніше, щоб у тварин була постійно вода. У них поїлочки – порося підійшло, попило води, постійно вона чиста, проточна, це запорука, так би мовити, здоров’я. І бункерні годівниці. Я їх зробив сам, там немає нічого складного.

Інтернет відкрив, подивився, як це роблять люди. Корм у них постійно. Вони зараз поїдять і ляжуть собі спати”, – говорить Андрій Драч – створив мініферму.

Сусіди Андрія кажуть, якби держава допомагала у розвитку фермерства, то таким підприємцям як він було б легше розвивати власну справу.

“Воно це все добре, аби ще трошки держава… А так податки ж страшні, ну куди?” – говорить Микола Іванов – мешканець с. Макарівка.

“Як людина робить свою справу, хай собі робить, я так вважаю”, – говорить Лариса Іванова – мешканка с. Макарівка.

Андрій розповідає, у справу ризиковано вклав усі заощадження та сили.

“Є момент, коли тебе все вже дістало. І фізично, і морально. Ти хочеш все це кинути. Я теж підійшов до цього моменту. Зимою було дуже важко зимувати. 20-тиградусні морози, а ще й машина не заводилась, треба було їхати на працю.

Хто каже – добре, усе розпродам та й… Головне – в собі цю межу переступити, знайти в собі сили. Я отримав досвід. Його не купиш”, – говорить Андрій Драч – створив мініферму.

У складні моменти розраховує на допомогу родини, ветеранів-атовців, каже Андрій. Хтось бусом привіз поросят, хтось допомагає з кормами, хтось придбав сепаратор.

“У придбанні цих племінних хрячків допоміг Микола Колесник, тому що вони не дешево вартують. Та взагалі їх не продають. Просто пішли назустріч – військовий, хоче займатися справою. Хлопці у вихідні приїжджають, допомагають. Як бачите, лунки – будемо добудовувати ще сарай, тому що місця мало”, – говорить Андрій Драч – створив мініферму.

Андрій показує ще одну партію в’єтнамських поросят. Ці, каже, відомі тим, що харчуються як вегетаріанці. Планує вирощувати й таких. А ще мріє запустити власну екологічну продукцію під “ветеранським”, брендом.

“Свій рецепт смачного сала. Бо це наша страва, національна. Мені це подобається. Як кажуть, найшов себе у житті. Ось вже весна, розквітне скоро дуб”, – говорить Андрій Драч – створив мініферму.

Джерело 

Раніше ми писали На Дніпропетровщині почався полуничний рай: ціна на ягоду стрімко падає (ФОТО)

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: