Понеділок, 25 Листопада

Блакитні озера, що розташовані на лівому березі біля Кам’янського, протягом багатьох років залишаються улюбленим місцем відпочинку для жителів Дніпропетровщини. Проте останнім часом ця мальовнича локація опинилася в центрі скандалу, пов’язаного з обмеженням доступу до водойми. Що відбувається, розповість Дніпро Регіон з посиланням на Суспільний.

Нещодавно пляжну зону на Блакитних озерах почали відгороджувати високим парканом із залізобетонних плит. Це нововведення обурило місцевих жителів, які вважають, що воно порушує їхнє право на вільний доступ до води, гарантоване українським законодавством.

Земля у приватній власності 

Пляжна зона перебуває у приватній власності з 2001 року, розповідає начальник відділу земельних ресурсів Петриківської селищної ради Валентин Сизарєв. За останні 20 років у земельної ділянки змінювалися власники та цільове призначення. Аби визначити можливі порушення, каже Валентин, повинна приїхати земельна комісія, але під час воєнного стану такі перевірки — неможливі.

Якщо держава у 2001 році передала у приватну власність земельну ділянку. Забрати її назад — або це буде згода власника, або за законом у нас передбачено вилучення для суспільних потреб, або це повинно бути рішення суду”, — коментує Валентин Сизарєв.

Згідно з офіційною інформацією, земля, на якій розташовані Блакитні озера, перебуває у приватній власності з 2001 року. За цей час вона неодноразово змінювала власників, а також цільове призначення.

Представники Петриківської селищної ради стверджують, що повернути цю землю у власність громади можливо лише за трьох умов:

  • Згода власника;
  • Вилучення для суспільних потреб;
  • Рішення суду.

Важливо зазначити, що наразі через воєнний стан проведення земельних перевірок, які могли б встановити законність огорожі, є неможливим.

Орендар турбази та його позиція

Орендар однієї з турбаз, розташованих на березі Блакитних озер, Сергій Зінченко, раніше сплачував власникам землі близько 7,5 тисяч доларів на місяць. Згодом орендна плата зросла майже в 7 разів, що змусило орендаря відмовитися від співпраці.

Власники землі, в свою чергу, вирішили огородити ділянку парканом, щоб обмежити доступ до неї. Наразі зв’язатися з власником та отримати його коментар не вдалося.

Реакція влади та громадськості

З метою з’ясувати законність виділення землі біля озера та можливість проведення там будівельних робіт, «Суспільне» направило інформаційний запит до Дніпропетровської обласної військової адміністрації.

Громадськість обурена ситуацією, що склалася, та вважає, що цю справу має розслідувати обласна прокуратура.

Слід зазначити, що обмеження доступу до водойм, які є природними ресурсами загального користування, суперечить українському законодавству.

Ситуація на Блакитних озерах потребує детального розслідування та публічного обговорення. Необхідно вжити заходів, щоб зберегти доступність цієї мальовничої локації для всіх жителів Дніпропетровщини.

Ми будемо стежити за розвитком подій, про що розповімо додатково. Читайте сайт Дніпро Регіон і будете в курсі подій.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: