Субота, 4 Травня

На Дніпропетровщині,  на 66 році перестало битися серце досвідченого аграрія, наставника, друга, батька та чоловіка, керівника ФГ «Олімп» Олександра Миколайовича Калимана, яке вміщувало в собі стільки добра, скільки завжди вистачало на всіх жителів Петропавлівщини і далеко за її межами, про це повідомляє Дніпро Регіон.

Він пішов з життя зненацька, це стало великим ударом для його рідних, для працівників товариства «Олімп», для жителів краю. Проте лишив по собі спадок: багато хороших справ, які не дадуть забути його добре ім’я.

Життєвий шлях

Калиман Олександр Миколайович народився 29 грудня 1955 року в селі Терни Краснолиманського району Донецької області. Після закінчення школи, до служби в армії, працював в місцевому колгоспі трактористом. Після армії закінчив Харківський зооветеринарний інститут за спеціальністю зоотехнія і до 1986 року працював зоотехніком Харківського племоб’єднання.

В жовтні 1986 року він приїхав в село Троїцьке і прожив у ньому майже 35 років. Тут народилися його діти – Ольга та Іван. З 1986 року по лютий 1996 року працював заступником голови колгоспу «Червоний партизан». У лютому 1996 року Калиман Олександр Миколайович очолив КСП «Троїцьке», яке створилося на базі колгоспу. З того часу до останнього свого дня він був керівником сільськогосподарського підприємства, яке успішно працювало і розвивалося на території села. Користувався повагою і авторитетом серед працівників, колег та жителів села і району, 5 разів його обирали депутатом районної ради та два останні скликання депутатом Української ОТГ.

Сільське господарство – суть його життя

З Олександром Миколайовичем спілкувалася часто: до фермерського господарства приїздила на посівну, в період догляду за урожаєм, на жнива, у професійні свята, на будівництва в громаді… Щоразу керівник господарства гостинно зустрічав (він завжди радів гостям). У розмові бачила щиру людину: він посміхався, із задоволенням розповідав про досягнення господарства, про свій улюблений колектив. «Сільське господарство – це мій спосіб життя, більшого щастя мені не треба», – завжди говорив Олександр Миколайович.

І він дійсно жив своєю справою, бо лише так йому вдалося створити потужне сільськогосподарське підприємство та відроджувати свій край.

Олександр Миколайович все життя присвятив сільському господарству. Відтак його трудовий стаж складає понад 45 років. Почав свою діяльність у рідному колгоспі «Червоний партизан». Тоді ж багато в чому досяг успіху і це допомогло йому створити перспективне фермерське господарство «Олімп».

За час роботи на посадах керівника сільгосптовариств про нього завжди говорили як про кваліфікованого й досвідченого спеціаліста, гарного керівника, який мав заслужений авторитет, повагу, підтримку в колективі та серед односельців.
Як керівник сільськогосподарського підприємства, і як депутат районної ради постійно дбав про соціальний розвиток села і краю. Фінансово допомагав школі, амбулаторії, Будинку культури, на благоустрій села. Олександр Миколайович особисто був ініціатором відновлення водопровідної мережі в селі Троїцьке. Більшість робіт виконано силами та коштом фермерського господарства.

Що вже говорити про благоустрій села: взимку очищення від снігу доріг, влітку косіння бур’янів, впорядкування кладовищ. Щорічно насаджували саджанці дерев для озеленення території села. Ремонтували дороги. Десятки років він дбав і ніколи не обділяв увагою та підтримував найстарших жителів села. Це дуже цінувалося троїчанами.

Він не лишався осторонь і тоді, коли в Україну прийшла війна. Надавав матеріальну допомогу військовим частинам, учасникам АТО та їх сім’ям, підтримував волонтерів.
Таким він був завжди: добрим, щедрим, життєрадісним, співчутливим…

Нагадаємо, раніше ми писали, про те, що земля подорожчає, не поспішайте продавати: скільки дадуть за гектар після відкриття ринку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: