П’ятниця, 22 Листопада

На Приоріллі у Дніпропетровській області побачили рослину, яка росте до снігів та може стояти у вазі цілий рік. Про це повідомляє Дніпро Регіон.

Це квітуча рослина “кермек” — справжня окраса українського степу!  Цей сухостій зацвітає в липні і радує око до самого снігу.
У природному середовищі кермек поширений в Середземномор’ї, Малій Азії, Північній Африці, культивується повсюдно, іноді дичавіє (природні зарості можна зустріти в США).
Фото зроблене на Приорілля на Дніпропетровщині
Фото Олександра Ванжі

Довідково

Ке́рме́к (Limonium) — рід рослин родини плюмбагові (Plumbaginaceae). Згідно з системою Дальгрена, рід відносять до родини кермекові (Limoniaceae).

Слово «кермек» має тюркське походження — пор. каз. кермек («гірка степова трава»).

Родове латинське найменування йде від лат. līmōnion — терміна, який Пліній Старший вживав щодо якоїсь дикої рослини. Він походить від дав.-гр. λειμώνιον («лучне»), утвореного від λειμών, «леймон» — «лука».

В англомовних країнах різні види роду відомі під назвами «морська лаванда» (sea-lavender), «стетис» (statice), «багновий розмарин» (marsh-rosemary).

Коріння представників роду містить таніни, тому його віддавна використовують для вичинювання шкіри. З деяких видів отримують жовту, зелену, рожеву та чорну фарби для чинбарного й килимарного виробництва.

Багато видів кермеку вирощують як декоративні рослини. Донедавна у квітникарстві використовували тільки до 30 видів (і то обмежено), зараз інтерес до цих рослин сильно виріс — у складачів квіткових композицій, ландшафтних дизайнерів й квітникарів-аматорів. У зв’язку з тим селекціонери створили чимало нових сортів, а також увели в культуру низку дикорослих видів. Як однорічники вирощують Кермек виїмчастий (Limonium sinuatum), Кермек китайський (Limonium sinense), Кермек Переса (Limonium perezii); як багаторічники — Кермек Гмеліна (Limonium gmelinii), Кермек звичайний (Limonium vulgare), Кермек пласколистий (Limonium platyphyllum).

Кермек Гмеліна, окрім того, вирощують як лікарську рослину.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

5 1 голос
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: