fbpx

На час карантину дітям Дніпропетровщини, що мають ООП, дозволили брати гаджети додому

На час карантину дітям Дніпропетровщини, що мають ООП, дозволили брати гаджети додому

Діти Дніпропетровщини, що мають особливі освітні проблеми, зможуть користуватися спеціальним приладдям вдома, повідомляє Дніпро Регіон.

У зв’язку з тим, що під час карантину деякі українські діти, що мають ООП, займаються в школах дистанційно, виникла проблема з використанням гаджетів та корекційних засобів. Враховуючи численні звернення батьків, керівників шкіл, а також зважаючи на  важливость проблеми якісного навчання таких особливих діток, були внесені зміни в порядок використання планшетів, сенсорних дощок, корекційно-розвиткових наборів.

Тепер дозволяється:

  • закладам освіти закуповувати допоміжні засоби для спільного користування, за наявності кількох учнів з однаковими категоріями особливих освітніх потреб та за згоди їхніх батьків (це дає можливість ефективно використовувати кошти й збільшити обсяг спеціальних засобів для дітей);
  • дітям з ООП брати індивідуальні допоміжні засоби для користування ними вдома (під час дистанційної форми навчання, канікул тощо).

Допоміжні засоби для навчання – це пристрої, обладнання, засоби та технології, що використовуються з технічною, дидактичною, методичною, функціональною, навчально-розвивальною, ігровою, комунікативною метою для покращення навчальної діяльності, розвитку навичок комунікації та забезпечення надання особам з ООП підтримки в освітньому процесі. Такі засоби зазначаються в індивідуальній програмі розвитку та висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку дитини, що надав Інклюзивно-ресурсний центр.

Документ розроблено на виконання статті 20 Закону України «Про повну загальну середню освіту».

Загалом, на наступний рік проєктом Державного бюджету-2021 на окрему програму підтримки дітей з особливими освітніми потребами заплановано 505 млн грн. З цієї суми на закупівлю допоміжних засобів може бути використано 30%.

Джерело: МОН України

Раніше ми писали, що Мешканців Дніпропетровщини закликають долучитися до акції «Нагодуй птахів взимку».
Також ми повідомляли, що На Дніпропетровщині у Межівській ОТГ триває благодійна акція до новорічних свят.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: