Мойва – це промисловий вид, який відноситься до сімейства Лососєвих, що мешкає в океанських водах. У порівнянні з іншими родичами має найменший розмір – до 22 см і вага – до 65 г.
Енергетична цінність продукту залежить від способу приготування. У сирій тушці міститься близько 110 ккал на 100 г. Приблизно стільки ж налічується у вареній рибі. Додавання соусу або олії значно додасть калорійності. Про це слід пам’ятати тим, хто стежить за фігурою.
Мойва – що це за риба, яка її користь і шкода для організму людини розповість «Дніпро Регіон».
У м’ясі цієї дрібної та непоказної на вигляд рибки міститься величезна кількість легкозасвоюваних білкових сполук та незамінних амінокислот (треоніну, метіоніну, лізину та ін.).
Не менш вражає «букет» мінералів: натрій, цинк, селен, хром, йод, кальцій, залізо, калій, молібден та багато інших мікроелементів, розчинених у морській воді.
У рибному продукті є багато вітамінів В-групи, також Е, А і Д. Крім багатого вітамінно-мінерального комплексу, користь мойви криється у великій концентрації жирних кислот (особливо Омега 3).
Чим корисна мойва для організму людини:
- Мойва містить у собі величезну кількість білка, добре засвоюваного людським організмом. Це дозволяє його включати в меню спортсменів, людей, які займаються важкою фізичною працею та перенесли тяжку хворобу.
- Підвищена концентрація поліненасичених жирних кислот робить рибу особливо корисною у складі меню тих, хто схильний до відкладення холестерину та тромбоутворення. Її вживання допоможе запобігти порушенням у роботі серця та судин. Це відмінна альтернатива важчим для організму видам м’яса.
- В мойві величезна кількість мінеральних речовин. Йод підтримає роботу щитовидної залози та нормальний гормональний рівень. Кальцій та фосфор у комбінації з вітаміном Д забезпечать здоров’я зубам, нігтям та волоссю, зміцнять кістки та запобігають розвитку остеопорозу. Селен поверне шкірі молодість та свіжість, покращить зір та відновить імунітет.
- Мойва входить до складу багатьох дієт, надовго усуваючи почуття голоду та насичуючи організм цінними нутрієнтами без відкладення зайвих кілограмів.
- Вживання морської риби зміцнить дитячий організм, що підростає, підтримає здоров’я в підлітковому віці.
Систематичне вживання мойви та її ікри полегшить стан гіпертоніків, допоможе нормалізувати психоемоційний стан та режим сну. У чоловічому організмі підтримає м’язову та репродуктивну систему.
Кому не можна вживати мойву:
- Рибу в консервованому та копченому вигляді слід виключити особам, які страждають на захворювання серця та судин.
- Повністю протипоказано вживання мойви людям, схильним до алергії або мають індивідуальну непереносимість продукту.
- Не рекомендується купувати тушки з екологічно несприятливих регіонів.
У нашій країні вона не відноситься до дефіцитних рибних продуктів, до того ж має демократичну вартість. Рибка хоч і не велика, але корисна. Плануючи вечерю, обов’язково зверніть увагу на цю рибку.