П’ятниця, 3 Травня

Дніпро – дивовижне місто з цікавою історією, з таємницями та легендами, з купою загадок на які досі немає відповіді. А чи ви знали, що на околицях Дніпра є місця сили? Про одне таке загадкове місце розповіла Ірина Кальянова, яка відвідала екскурсію «Біла балка: похід до Баранячих лобів» від відомого краєзнавця Олександра Ярошенка, повідомляє «Дніпро Регіон».

На сторінці Ірина показала фото Баранячих лобів, які знаходяться у малій балці Семергейка на околицях Діївки. Це захоплююче видовище з купою питань. Відомо, що Баранячі лоби є пам’яткою геології. Виникли вони через вихід магми в породи, які вже існували.

Пам’ятка геології – виходи мігматитів у малий балці Семергейка на околицях Діївки. Відразу можна подумати, що льодовиком принесло. Але льодовик не доходив сюди і це каміння колись вимили з землі струмки, які протікали балкою. І камінню цьому багато мільйонів років…, – написала пані Ірина.

Розташова Біла Балка або балка Мамая у Новокодацькому районі Дніпра на межі поселень Діівки та Сухачівки. Назва білої балки походить від покладів білої глини, на яку багаті околиці Діївки. Через свої яри, які досягають до 40 м глибиною, це місце дуже полюбляють велосипедисти-екстремали. А завдяки розташуванню чарівних та загадкових Баранячих лобів та різнотрав′ю, яке проростає тількі в цій балці, це місце приваблює туристів.

Також, у верхів’ях балки б’ють джерела та витікають декілька струмків, що зникають у її верхній частині. Струмки є притоками і залишками колись єдиного потоку, що протікав по всій балці і впадав у Річицю (Старий Дніпро).

Відомо, що гранитні скелі «Баранячі лоби» є слідами ріського льодовикового періоду, коли південна межа льодовика доходила до сучасного міста Дніпро.

Довідка.

Мігматити (від мігма) – складні гірські породи, що виникають внаслідок проникнення магми в ті породи, що вже існували.

Бара́нячі ло́би — згладжені рухом льодовика скельні виступи корінних порід. Схили, звернені в бік, звідки прийшов льодовик, похилі та згладжені з безліччю рисок від моренного каміння, протилежні — більш нерівні та обривисті. Довжиною до декількох сотень метрів, у висоту сягають 50 м. Мають овальну подовгасту форму, орієнтовану довшою віссю за ходом льодовика. Ділянки невеликих баранячих лобів називають кучерявими скелями. Зустрічаються в зонах сучасного й давнього заледеніння, як материкового, так і гірського.

За матеріалами з відкритих джерел.

Фото зі сторінок Ирини Кальянової та Олександра Ярошенко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: