Вівторок, 21 Травня

Місячний посівний календар на квітень 2024 року. Квітень – це час, коли садівники та городники з нетерпінням чекають початку нового сезону. Коли що сіяти на дачі та городі, про це повідомляє Дніпро Регіон з посиланням на Уніан.

Місячний посівний календар може допомогти вам визначити найкращі дні для посадки та посіву насіння, ґрунтуючись на фазах Місяця. Вважається, що певні фази Місяця можуть впливати на ріст і розвиток рослин.

Другий місяць весни дуже важливий для дачників. У квітні власники ділянок мають багато турбот і мало часу. Список того, що робити на городі у квітні, дуже великий. Це посадка розсади овочів і саджанців дерев, обрізка та обприскування саду від шкідників, прибирання і прополка ділянки.

На врожайність рослин впливають не тільки погодні умови, а й наш супутник. Грамотно розпланувати роботу на ділянці і нічого не упустити допоможе місячний посівний календар на квітень 2024 року.

Місячний посівний календар на квітень 2024 Україна

1-4 квітня – дуже хороші дні для посадки рослин з в’юнкими стеблами – гороху, квасолі, хмелю, винограду, клематиса, плетистої троянди. На городі – посадка всіх видів капусти, моркви, цибулі, редиски, полуниці, буряка. У саду – обрізка сухих гілок, боротьба зі шкідниками. Не рекомендується садити ягідні чагарники, пересаджувати квіти і рясно поливати розсаду.

5-6 квітня – чудові дні для посадки картоплі, моркви, редьки, пастернаку, буряка та інших коренеплодів. Але не рекомендується висаджувати рослини, які плодоносять над землею. На ділянці можна посіяти шпинат та іншу зелень, у саду і квітнику варто зайнятися прищіпкою і живцюванням, розмноженням рослин, підстриганням кущів і живоплоту.

7-9 квітня – дні молодика. Посівний календар не рекомендує працювати з рослинами. Можна полоти бур’яни і перекопувати ґрунт, заготовлювати субстрат.

10-14 квітня – родючі дати, коли можна сіяти і пересаджувати будь-які культури. Особливо добре приживуться прянощі та зелень, колючі чагарники (троянди, шипшина, малина), однорічні квіти, картопля. Можна полоти бур’яни, обрізати й білити дерева, зрізати квітки для букетів (вони надовго залишаться свіжими). Також дозволено збирати цибулини, коренеплоди та насіння для майбутніх посівів. Не рекомендується застосовувати отрутохімікати.

15-17 квітня – не дуже врожайні дні. З посівів добре приживуться посаджені в цей період полуниця, горох, конвалії, троянди і виноград. Посадка інших рослин – на ваш розсуд. Можна зайнятися прополкою, мульчуванням, підживленням рослин, заготовити живці, пересадити розсаду, підготувати ділянку під посіви. Невдало пройде боротьба зі шкідниками і гризунами.

18-20 квітня – хороші дні для посіву рослин, що плодоносять над землею, а також прянощів і зелені. Однак садити коренеплоди, такі як буряк і картоплю, не варто. Можна стригти газон, заготовлювати живці, обрізати хворі гілки та зайві пагони, білити дерева. Дуже хороші дні для підживлення і внесення добрив – вони будуть удвічі кориснішими.

21-22 квітня – вдалі дні для посіву кукурудзи, соняшнику та будь-яких зернових культур – льону, пшениці, амаранту тощо. На клумбі можна посадити багаторічні та вічнозелені квіти, на підвіконні – кактуси, орхідеї та пальми. Якщо пересадити на ділянку розсаду, то вона добре приживеться.

23-25 квітня – дні повного місяця. Місячний посівний календар не рекомендує працювати з рослинами. Можна косити траву, полоти бур’яни, обрізати і прищипувати рослини, готувати ділянку до посівів і мульчувати грядки.

26-30 квітня – прекрасні дні для посадки ірисів, хризантем, айстр, крокусів, гладіолусів, а також плодових дерев. На городі дадуть гарний урожай посаджені цього дня кабачки, баклажани, гарбуз, полуниця. Можна пересаджувати у відкритий ґрунт розсаду. Не варто обрізати рослини і пошкоджувати коріння – рани довго гоїтимуться.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: