Неділя, 5 Травня

На календарі – квітень, а значить весняні польві роботи у розпалі не лише у аграріїв. Час братись до роботи також садівникам і городникам. Після зими – роботи  тільки встигай. Кореспондент Дніпро Регіон розкаже, коли що садити та сіяти за місячним календарем, щоб все вродило і бути із щедрим урожаєм. 

Місячний календар городника і садівника на квітень 2021 року по днях:

1 квітня. У цей день можна виконувати далеко не всі роботи. Якщо посіяти культури зараз, вони швидко підуть вгору, але урожай не порадує багатством. Рекомендується обрізка рослин з метою уповільнення зростання молодих пагонів, а також щеплення, прополка і проріджування. Можна зайнятися викопуванням цибулин і бульб. Проведіть обробку рослин, які є на ділянці, від шкідників і захворювань.

Займіться поливом і обприскуванням рослин від шкідників і бур’янів. У цей день не рекомендується поливати і робити обрізку, так як рослини зараз гостро реагують на пошкодження.

2 квітня. Посів в цей період сприяє швидкому зростанню вгору, але урожай буде незначним. Цей день бажано присвятити роботі з наземною частиною рослин. У цей день підвищується тиск на нижню частину рослин, соки йдуть до коріння, живлячи їх.

Рослини в цей момент відпочивають і погано ростуть. Допускається посадка бульб картоплі, посів цибулі, часнику, бобових, редиски, спаржі, м’яти, хрону. З саджанців можна посадити виноград, вишню, яблуню, лимонник.

Вдалий час, щоб зайнятися посадками кімнатних рослин: відмінно будуть рости кімнатний лимон, бамбукові пальми, фікуси. Якщо дозволяє клімат, можна посіяти газонну траву. У цей день не рекомендується поливати рослини і проводити будь-які процедури догляду (підрізати, прищипувати, прищеплювати, формувати і розділяти).

3 квітня. День активних дій в городі і саду. В цей день є всі шанси позбутися від усього, що приносить шкоду. Рекомендується замочувати насіння для теплиці або посіяти на розсаду гіркий перець, білокачанну та інші види капусти. Можна пересадити підрослу розсаду, пікірувати сіянці.

Також буде корисно підгодувати рослини в теплиці під корінь або по листу. Можна зайнятися прибиранням коренеплодів, насичених корисними елементами, а також прибиранням лікарських рослин. Крім того, можна займатися обрізанням дерев, щепленнями, підгодівлею. У цей день не рекомендується пересаджувати коренеплоди і обрізати або ділити коневіща.

4 квітня. День сприятливий для будь-яких не активних дій. Це день підходить для оцінцки праці, витраченої у Вашому городі і саду. Можна продовжувати замочувати насіння або сіяти його на розсаду. Також можна пересаджувати овочеві культури, садити боби, зернові, саджанці дерев і кущів. В саду рекомендується обрізати дерева, зробити прищіпку, щеплення, заготовити черешки. Крім того, можна займатися захисною обробкою проти патогенів. Проводити роботи з корінням і пересаджувати коренеплоди поки не можна.

5 квітня. Цей день має високий енергетичний заряд і максимально наповнений активністю. Він вважається сприятливим для будь-яких робіт з надземною частиною рослин. Рекомендується посадка і збір плодів, які знаходяться в землі: морква, буряк, картопля, редис, ріпа і т.д.

Можна посіяти зелень: базилік, м’яту, кріп, хрін, петрушку. Також можна посадити саджанці агрусу, персика, сливи, яблуні, груші, вишні. Крім того, можна займатися обрізанням вусів полуниці і викопуванням квіткових цибулин. Намагайтеся уникати рясного поливу рослин і роботи з корінням.

6 квітня. Енергетично заряджений день, пов’язаний з пробудженням сил природи і з родючістю.

Цей день сприятливий для справ в городі і саду, але краще працювати з тією частиною рослин, яка знаходиться над землею. Рекомендується обрізка, щеплення і перещеплення дерев. Також можна займатися експериментальним садівництвом і внесенням добрив. У цей день не рекомендується поливати рослини, засівати або садити більшість культур. Не бажано також робити підживлення.

7 квітня. Цей день сприятливий для різноманітних садових робіт і робіт у городі, але для пасивних дій. Місяць в цей день убуває, життєві процеси йдуть на спад, рослини завмирають і в них сповільнюється рух соків. Можна сміливо проводити перекопування землі, підгортати сходи, проріджувати, видаляти бур’яни. Ці роботи допустимі як в теплиці, так і відкритому грунті.

Також можна зайнятися прибиранням саду: видаляти поросль, вести боротьбу з грибком, який вже може атакувати рослини. Не зайвою буде санітарна обрізка та видалення суничних вусів. Роботи, пов’язані життєдіяльністю рослин не варто проводити, краще відкласти посів і посадки. Не рекомендується пророщувати насіння, переносити поливи. Підживлення теж не підуть на користь рослинам – потрібно відкласти їх на потім.

8 квітня. Пасивний день. У цей місячний день можна придбати нові інструменти, необхідні для комфортного садівництва і городництва. Вся життєва сила, яка визначає зростання рослин, концентрується в коренях, рослини відпочивають і їх зростання досить уповільнено.

Сміливо можна садити гарбузові і інші культури, а також картоплю. Можна пересаджувати на постійне місце розсаду, сіяти на клумбі квіти. Крім того, можна займатися поливанням і розпушуванням, проводити підживлення по листу мінеральними добривами. Поливати і підгодовувати потрібно обережно, так як надмірна кількість підгодівлі може викликати грибкові інфекції. Можна прищеплювати, заготовлювати живці, обрізати дерева і кущі. Обробки фунгіцидами та інсектицидами поки краще відкласти. Потрібно знати міру при поливі і внесенні добрив.

9 квітня. День нових знань, мудрості і інтуїції. Цей день сприятливий для роботи в саду і городі. Енергетика цього місячного дня дозволить визначити, які рослини в городі відчувають себе погано, наприклад, через неправильно обране місця для посадки.

Ці рослини необхідно пересадити в самий найближчий час. Можна продовжувати садити культури, якщо розраховуєте отримати рясний урожай. Можна посіяти баклажани, арахіс, різні види капусти, томат, мангольд, моркву, перець, редис, огірки, гарбуз, зернові культури. З пряно-зелених посіяти базилік, крес-салат, спаржу, хрін, шпинат, цикорій. Будуть добре рости саджанці агрусу, яблуні, шипшини, винограду.

На клумбі можна посіяти гвоздику, лілії, шавлію, а з кімнатних – акваріумні рослини, ампельні фікуси, герань. Рясно поливати і перегодовувати рослини не потрібно. Можна робити щеплення, окулірування, прищіпку, закладати органіку на компост. Не можна робити захисну обробку спецзасобами. Не рекомендується садити і розмножувати культури на насіннєвий матеріал або на тривале зберігання.

10 квітня. Найспокійніший і гармонійний день, призначений для творення і споглядання. У цей місячний день неприпустимі будь-які дії, пов’язані з руйнуванням. Садити багато культур не можна – рослини будуть швидко сходити, але виростуть слабкими, плоди будуть погано зав’язуватися, а урожай буде погано зберігатися. Тому приділіть час іншим турботам на ділянці. Рекомендується посів, посадка і підживлення рослин.

Можна зайнятися добривом грунту і обробити рослини засобами для захисту від шкідників і грибка. Також допускається посів пекінської капусти, базиліка, гірчиці, люцерни. У цей день не рекомендується пиляти і корчувати дерева, копати, рвати квіти і рослини. Також не бажаний рясний полив рослин.

11 квітня. Вважається найважчим днем місячного циклу. У цей день земля перестає дихати, завмирають майже всі процеси, що відбуваються в рослинах. Вся життєва сила і енергія рослин концентрується в коренях і біля основи стебла і стовбура.

Рекомендується обрізка дерев і чагарників з метою видалення пошкоджених, хворих і засохлих гілок. Також можна зайнятися обприскуванням рослин від шкідників і бур’янів. Допускається посів капусти, цибулі, редиски, петрушки на зелень, салату, гірчиці. Можна зайнятися грядками в теплиці і відкритому грунті. Не можна робити обрізання, пікірувати розсаду, поливати рослини.

12 квітня. У цей день закладається майбутній урожай, внаслідок цього городникам і садівникам рекомендовано посилити свою діяльність. Можна навести порядок на ділянці: видалити сухі і хворі гілки, старі рослини. Зайнятися сходами, прорідити і просапати їх. Допускається обробка засобами для захисту рослин. Також можна займатися благоустроєм ділянки, планувати і розбивати грядки на городі, враховуючи сівозміну. Навести порядок в зимовій теплиці. Не рекомендується проводити видалення або укорочення пагонів дерев і чагарників.

13 квітня. Соки і життєва енергія рослин переміщаються вгору, сприяючи швидкому зростанню стебел культур і формуванню нової зеленої порослі. Якщо хочете отримати багатий урожай, який довго зберігається, садіть культури зараз. Також це відповідний період для багаторічників – вони легко переносять зимові холоди і перепади температури. Рослини продовжують активно витягати воду з грунту, тому, їх необхідно частіше і більше поливати.

Рекомендується посадка, пересадка і посів швидкозростаючих плодових культур, особливо тих, у яких наземна частина їстівна (листові овочі, боби, баклажани, огірки, кабачки, гарбуз, томати, кукурудза, патисони, горох, зелень, перець, капуста, суниця, соняшник і т.д.). Також можна зайнятися посадкою, посівом квіткових культур, газонних і лікарських рослин. Можна розпушувати, прополювати, проріджувати сходи. Не рекомендується пересадка і окулірування.

14 квітня. Соки і вода піднімаються вгору, що прискорює набухання насіння рослин і сприяє їх проростанню, а також сприяє активному росту пагонів.

Четвертий місячний день сприятливий для енергійної роботи в городі і саду. Можна посіяти цибулинні, бобові, гарбузові культури, кукурудзу, капусту, петрушку, салат, щавель, шпинат. Також можна посадити в саду сливу, черешню, яблуню, шипшину, а в квітнику посіяти чорнобривці, гіацинти, настурції, іриси. З рослин, які ростуть у будинку, можна посіяти декоративно-квітучу бегонію, каланхое. Також можна проводити необхідні заходи з посівним матеріалом, доглядати за сходами. Не рекомендується пересадка, обрізка і окулірування, якщо рихлите землю, робіть це акуратно, щоб не пошкодити коріння.

15 квітня. Посаджені в цей період рослини добре розвиваються, легко переносять несприятливі умови, дають багато пагонів, рясно цвітуть.

Вони радують городників багатим урожаєм, але схильні до поразки захворюваннями і дають не дуже якісний насіннєвий матеріал. Рекомендується садити й пересаджувати, тому що коріння переважно насичені поживними речовинами. Можна почати висаджувати розсаду, вона буде краще прийматися. Також можна прищеплювати, поливати і підгодовувати під корінь, тому що коренева система рослин швидше вбирає і утримує вологу. Дозволено пасинкування, прищіпка і обрізка рослин. Не рекомендується пересаджувати плодові рослини і чагарник, а також проводити обрізку плодових дерев і чагарників.

16 квітня. Садові культури не перестають своє енергійне зростання, а життєві соки все так же тягнуться від коренів до стебла, живлячи і наповнюючи потрібними речовинами листя і плоди рослин. Рекомендується займатися посівом або розмноженням культур, котрі мають потреби в міцному і жорсткому стеблі (в’юнків, ліановідних рослин, винограду, бобових і баштанних культур), проріджувати сходи, прибирати бур’яни.

Можна також робити хімічну обробку від хвороб і шкідників, рихлити грунт, підгортати рослини і викопувати бульби і цибулини. Можна прибирати коренеплоди на тривале зберігання. Не рекомендується надмірний полив, обрізка і пікіровка.

17 квітня. День вважається сприятливим для садівництва. Триває збирання енергії, соків і поживних речовин від коренів рослин і зосередження її в плодах і листках. Можна сіяти дині, суницю, квасолю, горох на грядках. Також можна посадити виноград, лимонник, пассифлору, троянди.

Рихлити ґрунт потрібно по сухому. Можна провести підгортання, прополювання, проріджування на грядках. Також можна обробляти рослини препаратами, які захищають від інфекцій і шкідників. Не рекомендується прибирання бадилля і листя, а також обрізка і пікіровка рослин.

18 квітня. У цей день рослини можуть отримати великий імпульс, який буде здатний допомагати їм протягом усього місяця. Місяць не припиняє своє зростання, життєва сила рослин продовжує збільшуватися. Рослини старанно висмоктують із землі воду і мінеральні речовини. Цей день характеризується нестійкою енергетикою. Це проміжний етап між першою і другою фазою Місяця, тому день вважається несприятливим для робіт в городі і саду. Рекомендується прибирання бадилля і листя, а також поливання рослин. Не рекомендується укорінення, посадка, пересадка, живцювання овочевих, плодових, баштанних культур, зелені, ягідних кущів, суниці та полуниці.

19 квітня. День характеризується енергійним ростом рослин. Всі соки рухаються від коренів до стебла, наповнюючи соками, життєвою силою і енергією рослини. Це сприятливий день для всіх садово-городніх робіт. Сьогодні можна займатися всіма можливими роботами на ділянці, так як знак дуже продуктивний. Не можна тільки обробляти рослини хімікатами. Можна замочувати насіння для подальшого посіву, рихлити землю, поливати рослини, прищеплювати. Культурні рослини можна підгодувати мінералкою або органічними добривами – весняні підживлення дуже важливі для розвитку.

Також рекомендуємо закладати на компост відходи з органіки. Можна посіяти бобові, баштанні, зернові культури, огірки, томати, цибулю, зелені культури. Посадити саджанці винограду, груші, шипшини, смородини, а на клумбі посійте астру, фіалку, хризантему, маргаритки, посадіть троянду. Можна також вкорінювати і пересаджувати вазони, крім ампельних і витких. Якщо дуже потрібно обприскати рослини, варто вдатися до народних, натуральних засобів. Також не варто обрізати плодові дерева.

20 квітня. Хороший день для робіт у саду. Вся жива сила рослин і соки йдуть від коренів до стебел, плодів і листя, що сприятливо впливає на їх ріст, розвиток і дозрівання плодів. Цей день підходить для посадки плодових дерев.

Посаджені або пересаджені в цей день дерева будуть радувати хорошим урожаєм протягом багатьох років. Якщо є вже перший урожай в теплиці, його можна зібрати і відправити на зберігання або зібрати насіння. Можна зрізати квіти для перевезення – вони довго не будуть втрачати привабливий зовнішній вигляд. Також можна доглядати за посівами: полоти, підгортати, проріджувати сходи. Із зелені можна посіяти валеріану, гірчицю, з квітів – незабудку, календулу, матіоли, фіалку. Крім посадок інших культур потрібно відмовитися від внесення добрив і обрізки дерев. Полив теж не піде на користь.

21 квітня. День, коли рослини набирають силу і наближаються до піку свого зростання. Рослини все також продовжують активно накопичувати в листі і плодах поживні елементи. Можна висівати насіння відразу у відкритий грунт, і до цього часу деякі культури вже дадуть сходи. Тому їх можна прорідити або підгорнути. Рекомендується очистити грядки від бур’янів і приділити особливу увагу грядкам.

Можна посадити дерева і кущі, які будуть рости для краси, але не для врожаю. Також можна посіяти скоростиглі культури, які стійкі до посухи. Не рекомендується робити зараз обрізку плодових дерев. Також варто перенести поливи і проведення підгодівлі.

22 квітня. У цей день городнику краще сконцентруватися на посадці квітів і чагарників, а розмноження овочів перенести на інші дні. Інакше плодів буде мало, та й смаковими характеристиками вони не порадують. Можна зайнятися не засадженими ділянками землі, підготувати грядки для майбутніх посівів, рихлити землю, видаляти бур’янисту рослинність. В саду рекомендуємо перекопати грунт, видалити поросль, провести обробку проти патогенів. Пророщувати насіння перед посівом, поливати і годувати рослини, пересаджувати, пасинкувати, робити обрізання поки не можна.

23 квітня. Слід підібрати спокійну і неквапливу роботу. Цей день є сприятливим для роботи в саду. Це період для посадок декоративних рослин, так як цвітіння їх буде красивим. Можна садити рослини, які в’ються, наприклад, виноград, огірки. З квітів можна посіяти гвоздику, гладіолус, іриси, матіоли, незабудку, дельфініум. З кімнатних – драцену, аукубу, філодендрон.

Можна вносити підживлення, як мінеральні, так і органічні, поливати рослини. Також рекомендується провести пікірування, пересадку квітів-багаторічників. Небажано зараз замочувати насіння і проводити обрізку.

24 квітня. Цей день сприятливий для садово-городніх робіт. У цей період всі життєві соки рослин рухаються від коренів до листя, стебел і плодів. Можна почати збирання врожаю культур, у яких придатною в їжу є верхня надземна частина: бобові, огірки, томати, перець, кабачки, баклажани, кукурудза, соняшник, квіти і лікарські рослини. Рекомендовані посів, посадка, пересадка, живцювання, укорінення живців і вусів, а також обробка землі. Можна посадити на ділянці суницю, агрус, виноград, посіяти газон. Поливати рослини потрібно помірно. Не варто замочувати посівний матеріал і робити обрізання.

25 квітня. Один з найбільш насичених енергетичною силою днів усього місячного циклу. Цей день добре підходить для активних дій в городі і саду. Потрібно садити рослини, плоди яких закладіть на зберігання або будете збирати з них насіннєвий матеріал. Плоди виходять смачні і великі, з приємним ароматом, а рослини – стійкі до хвороб. Також такі рослини легко приживаються після пересадки.

Можна посадити саджанці абрикоса, персика, сливи, агрусу, вишні. Можна посіяти польові культури, а з квітів – гладіолуси, півонії, незабудки, дельфініум, троянди. Також можна сіяти зелень, цибулю, моркву, томат, гарбуз, кукурудзу, капусту, садіть картоплю. Рекомендується проведення підживлення рослин, полив їх з розпушуванням грунту. Можна провести в саду обрізку для формування крони, укоренити живці. Не рекомендується зараз робити обприскування і щеплення рослин.

26 квітня. Цей день цілком сприятливий для роботи в городі і саду. Рекомендується садити, сіяти, розмножувати культури. Адже практично будь-які рослини, посаджені в цей день, відрізняються силою, витривалістю, стійкістю до захворювань і шкідників. Урожай вийде досить рясним, а самі плоди – смачними і соковитими, але при цьому придатними для тривалого зберігання.

Можна висадити на ділянці або в теплицю розсаду білокачанної, пекінської капусти, броколі. Також можна посіяти цибулю, зелень, мангольд, буряк. Це час для посадки картоплі. Можна сіяти сидерати, пікірувати розсаду, займатися підготовкою грядок до посіву. В саду можна провести живцювання ягідних кущів, посадити плодові дерева, ягідні чагарники. Квітникарі можуть сіяти улюблені квіти, садити троянди та інші декоративні чагарники. Не рекомендується робити обробку засобами захисту і не прищеплювати рослини.

27 квітня. День відпочинку від активних робіт на городі. Сьогодні не варто проявляти будь-якої активної діяльності. Земля перестає дихати, життєдіяльність рослин завмирає і соки перестають надходити в корені, стебла і плоди. Рекомендується розпушування, підгортання грядок, удобрення грунту. Можна зайнятися прополкою бур’янів і обприскуванням рослин від шкідників. Не рекомендується посадка, пасинкування, обрізка і прищіпка рослин. Також утримайтеся від збору лікарських рослин, тому що вони не наділені цілющими властивостями.

28 квітня. Цей день вважається активним і сприятливим для садових робіт і робіт у городі. Рекомендується висівати такі культури: баштанні, бобові, різні види цибулі, огірки, патисони, гарбуз, томат, перець, редис, часник. Також можна посіяти із зелені базилік, гірчицю, м’яту, крес-салат, шпинат, а з квітів – ірис, лілії, гладіолуси. В саду можна посадити абрикос, аґрус, персик, смородину, малину, яблуню.

З польових культур можна посіяти кукурудзу, овес, пшеницю, жито. Можна видаляти бур’яни, рихлити грунт, закладати компост. Також рекомендується обприскувати рослини препаратами для захисту від хвороб, поливання і підживлення рослин. Не рекомендовано робити обрізку і розподіл коренів, розмноження цибулинних.

29 квітня. Посіяні в цей день рослини швидко виростуть, але урожай не буде високим. Але можна садити рослини, щоб в майбутньому зібрати з них насіння і на рясну зелень. Можна посіяти часник, перець, цибулю, посадити картоплю на насіння. Також можна посіяти цукровий буряк, газонну траву. З рослин, які ростуть в будинку, можна посадити кімнатний виноград і лимон, бамбукові пальми, фікус.

На грядках можна видалити бур’яни і провести пасинкування. Можна обприскувати рослини спецзасобами для захисту, видалити поросль і хворі рослини. Не рекомендується полив і розпушування грунту. Також утримайтеся від роботи з корінням рослин, так як це може привести до їх загибелі.

30 квітня. Вважається сприятливим днем для роботи в городі і саду. У цей день земля дихає, накопичує життєві соки в коренях. Можна посадити картоплю і часник, висадити на грядку розсаду цибулі. Можлива посадка картопляних бульб.

Рекомендується прорідити сіянці, які зійшли, розпушити землю. Можна обробляти на ділянці рослини спецзасобами проти хвороб. На клумбі можна посадити бульбоцибульні і кучеряві квіти, а в саду – виноград. Також можна обрізати зайві суничні вуса, непотрібну поросль і хворі рослини. Не рекомендується надмірно поливати і робити обрізання.

Джерело

Раніше ми писали Аграріям Дніпропетровщини держава компенсує чверть вартості придбаної техніки: як це реалізувати

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: