У Дніпрі три дні – 14, 15, 16 жовтня – на Фестивальному причалі проходитиме «Koval fest». Протягом триденних вихідних охочі зможуть як поспостерігати, так і спробувати себе у куванні. На фестивалі влаштують чимало майстер-класів для дорослих і дітей. Усі запрошені митці працюватимуть в унікальних техніках, .
«Koval fest» проходитиме вже вчетверте. Дуже серйозно підійшли до організації: облаштували чимало локацій, а ще до Дніпра завітають близько 70-ти ковалів з усієї України», – сказав начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Євген Хорошилов.
Окрім майстер-класів, де можна відчеканити монету, зробити невеличкі підковки, на фесті ще й відбудеться виставка зброярів – представлять ковані ножі, сокири, молоти тощо. А ще змагатимуться між собою ковалі.
«Цьогоріч основна тема «Koval fest» – постапокаліпсис, адже ми хочемо привернути увагу людей до того, що трапляється у світі: зміна клімату, вимирання тварин, життя під час вірусу. Також запрошуватимемо охочих створити найдовший в Україні металевий ланцюг», – розповіла президентка ГО «Національна спілка митців з художнього металу» Тетяна Тицька.
Організатор й учасник фестивалю коваль Талісман поділився, що головною скульптурою, яку представлять на заході, буде триметровий металевий сокіл, що символізує назву одного із житломасивів Дніпра:
«Урочисто представлятимемо його на другий день фестивалю – 15 жовтня».
«Наш проєкт переміг у Бюджеті участі на встановлення артоб’єкта «Сокіл надихає». Ми працювали довго зі спілкою ковалів. Скульптура після презентації стоятиме на бульварі Слави, 40. Особисто для мене як місцевої мешканки житломасиву – це не лише так зване місце відпочинку, а ще й наша візитівка, коли люди з інших районів міста можуть завітати до нас», – поділилася авторка проєкту «Сокіл надихає» Юлія Черечеча.
Раніше ми писали Солоний Лиман з висоти пташиного лету. Неповторне диво Дніпропетровщини, що створила природа (Відео)