П’ятниця, 22 Листопада

Теплі одяг та взуття, достатній запас води в дитини, висококалорійна їжа – ці базові поради дали батькам Єлизаветівки, Кам’янського та Петриківки лікарі столичної клініки “Охматдит”. Київські медики в межах програми “Скарбничка здоров’я” нещодавно вдруге відвідали Єлизаветівку, де оглянули 250 місцевих дітей, повідомляє «Дніпро Регіон».

Під час подібних оглядів у громадах 2023 року лікарі провели понад 13 тис. консультаційних прийомів у 4 областях України. Там виявили в дітей низку захворювань, що стали наслідком подій повномасштабного вторгнення: від нервових розладів (підвищена тривожність – діти бояться втратити когось із батьків або вже переживають цю втрату) до розладів шлунково-кишкового тракту (або переїдання, або недоїдання – через стрес) та алергічних реакцій і проблем з диханням (астми, часті бронхіти). Останніх у кілька разів побільшало, зокрема, через часте перебування дітей в укриттях під час повітряних тривог.

“Сьогодні діти по кілька годин на день проводять в укриттях. Не в усіх приміщеннях налагоджена якісна система вентиляції, гарний ремонт. Часто в укриттях є грибок, багато пилу, що в сукупності з малою руховою активністю сприяє розвитку як дихальних хвороб, так і алергічних. Що дуже потрібно в такому випадку: гігієна рук та прогулянки на свіжому повітрі після відбою. Адже після перемоги важливо лишитися здоровими”, – прокоментувала Ольга Медведєва, завідувачка педіатричного відділення КДП НДСЛ “Охматдит”.

Зберегти здоров’я дітей під час повномасштабного вторгнення – місія як громад, так і медиків та благодійників. З цією метою Благодійний фонд “МХП-Громаді” спільно з Національною дитячою спеціалізованою лікарнею МОЗ України “Охматдит” вже другий рік поспіль організовує виїзди висококваліфікованих лікарів у громади. Для місцевих мешканців – це унікальна можливість за один день пройти обстеження на новітніх апаратах, швидко отримати результати аналізів та одразу після цього – висновки від медичних фахівців.

“Вчасний медогляд здатен рятувати життя. Під час реалізації проєкту “Скарбничка здоров’я” ми були свідками ситуації, коли на огляд прийшла дівчинка, яка скаржилася на біль у животі. Виявилося, що в неї гострий апендицит – її одразу ж госпіталізували. Є й інші хвороби, які якщо їх вчасно не виявити, проявляться в майбутньому. Тому наше завдання – надати рівний доступ до медпослуг у громадах. Адже війна це суттєво ускладнила. Зараз, приміром, мамі з двома дітьми практично нереально за день пройти огляд у кількох лікарів, а якщо додати до цього процесу ще повітряні тривоги, коли зупиняється транспорт чи зачиняються лабораторії, то медогляд узагалі відкладається на невизначений термін. Маємо виправляти цю ситуацію”, – наголошує Тетяна Волочай, директорка Благодійного фонду “МХП-Громаді”.

Проєкт “Скарбничка здоров’я” переріс в кампанію #нечекайзчекапом, в межах якої блогери, журналісти та батьки розповідають свої історії про важливість вчасного медогляду особливо під час повномасштабної війни. Ділитися власним досвідом у соцмережах з хештегом #нечекайзчекапом запрошують і мешканців Дніпропетровської області.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: