Серед безлічі садових рослин є достатня кількість красивих та цікавих видів, що зацвітають лише з настанням осені. Пізні осінні квіти дуже пожвавлюють ділянку і роблять її привабливою до морозів. «Дніпро Регіон» ділиться назвами та фото квітів, якими ви будете насолоджуватись до снігів.
8 найкрасивіших садових рослин, що квітнуть до пізньої осені
Осінні квіти не бояться заморозків і довго зберігають декоративність. Майже всі вони, за винятком великоквіткових сортів хризантем, в умовах середньої смуги можуть зимувати у відкритому ґрунті.
Хризантеми
Хризантема– найвишуканіша квітка осені.
Залежно від сорту вони бувають:
- білими,
- жовтими,
- коричневими,
- бордовими,
- рожевими,
- бузковими.
Це порівняно посухостійкі багаторічники, що вимагають яскравого сонячного освітлення та пухкого родючого ґрунту без застою води.
Для прикраси садової ділянки найкраще підходять корейські хризантеми. Зацвітають вони у вересні — жовтні та квітучими йдуть під сніг у листопаді. Це відносно холодостійкі рослини висотою 30-70 см з квітками діаметром 5-7 см. У середній смузі корейські хризантеми зимують без укриття, у північних районах на зиму їх треба утеплити лапником.
Великоквіткові індійські хризантеми зацвітають ближче до листопада. У відкритому ґрунті вони можуть зимувати лише на півдні. У центральних районах їх вирощують в оранжереях на зріз для букетів. Висота рослин 70-100 см, діаметр квіток 10-12 см.
Геленіум
Геленіум –ефектний зимостійкий багаторічник висотою до 160 см, що цвіте у вересні. Його численні квітки діаметром 3-5 см забарвлені в різні відтінки жовтого, помаранчевого, червоного та коричневого, часто бувають двоколірними.
Багаторічні та однорічні айстри
Айстри – традиційні осінні квіти. Вони бувають багаторічними та однорічними, це зовсім різні рослини. Цвітуть із вересня — жовтня до листопада.
Багаторічна новобельгійська астра – дуже невибаглива рослина висотою 100-150 см з численними бузковими або білими квітками діаметром до 2 см. Вона зимостійка та невибаглива до догляду, краще цвіте на сонячних ділянках.
Айстра однорічна по-науковому називається калістефус китайський. Висота рослин 30-80 см. Махрові квітки діаметром до 16 см бувають білими, рожевими, фіолетовими. Однорічні айстри вимагають гарного освітлення, легкого родючого ґрунту та помірного поливу. Їх можна сіяти прямо в ґрунт у квітні, сходи не бояться заморозків, як і дорослі рослини.
Рудбекія
У вересні в садах зацвітає рудбекія розсічена сорти Золота куля. Її золотисто-жовті густомахрові квітки діаметром до 10 см зібрані в пензлі на верхівках тонких стебел, що досягають 2,5 м-коду висоти.
Рудбекія зимостійка і може вирощуватись у північних районах з коротким літом та морозними зимами. Ця невибаглива багаторічна рослина здатна десятиліттями рости на одному місці. У посушливих регіонах із спекотним літом рудбекія потребує щотижневого поливу. Вона зазнає невеликого затінення, але краще росте на відкритих сонячних місцях.
Золотарник
Золотарник цвіте з початку вересня до глибокої осені яскраво-жовтими суцвіттями, схожими на пухнасті мітлу. Висота стебел 1,5-2 м.
Золотарник – на рідкість рослина, що не вбивається, що росте на сонці і в тіні, прекрасно почувається на будь-якому грунті, від голого піску до важкої глини. Швидко розростаючись на всі боки, він з легкістю глушить будь-які бур’яни і часто дичає, утворюючи самосівні зарості поблизу дачних селищ.
Безвременник
Безвременник зацвітає у вересні — жовтні. Його бузково-рожеві квітки з’являються прямо із землі.
Осінні крокуси
Осінні крокуси – бульбоцибульні багаторічники з яскравими бузково-фіолетовими, блакитними, рідше білими або жовтими квітками. Висота рослин 10-30 см. Цвітіння триває з вересня до листопада. Вузьке тонке листя відростає одночасно з квітками.
Садити крокуси треба на сонячних місцях з легким супіщаним ґрунтом. Осінні крокуси менш зимостійкі, ніж їхні весняно-квітучі родичі, тому в середній смузі їх доводиться вкривати на зиму хвойним лапником, який навесні треба прибрати відразу після сходу снігу.
Фізаліс
Декоративний фізаліс цінується за свої незвичайні плоди з яскравими оранжево-червоними здутими чохликами, схожими на китайські ліхтарики. Вони починають фарбуватись наприкінці літа і залишаються на рослинах дуже довго, навіть після випадання снігу. Гілки фізалісу з яскравими плодами можна висушити та використовувати для сухих букетів.
Декоративний фізаліс — дуже невибагливий морозостійкий багаторічник з підземними кореневищами, що швидко розповзаються на всі боки. Він краще росте на сонячних місцях, але терпить невелике затінення. Висота рослин 60-80 см.
Правильним підбором відповідних видів осінньоквітучих рослин можна зробити свою садову ділянку красивою до самого снігу.