Понеділок, 29 Квітня

Серед різноманіття кімнатних рослини, постійною популярністю користується квітучий каланхое: простий догляд та корисні властивості якого стали безперечними перевагами. Ефектний зовнішній вигляд, пишні різнобарвні суцвіття, красиве міцне листя, особливий аромат зробили його справжньою прикрасою наших підвіконь. А невибагливість у догляді та підтримка комфортного мікроклімату остаточно переконали прихильників в необхідності рослини в домі. Дніпро Регіон допоможе вам розібратися, як правильно доглядати за каланхое.

Квітучий каланхое – догляд

  • Освітленість. Незважаючи на походження з засушливих регіонів, рослина не дуже любить постійні сонячні промені, від яких змінює колір листя – з боків з’являються червоні смужки. Ідеальним для неї буде розташування біля вікна, що виходить на схід, південний схід або захід.
  • Перепади температури. Ці негаразди каланхое переносить стійко, вже при +10°С його можна «вигулювати» на балконі або веранді, й літня спека теж не завдасть йому шкоди. Але оптимальним режимом є 23-25°С влітку та 12-20°С взимку.
  • Полив. В холодний сезон він потрібний раз на тиждень, в спекотний – частіше. Але подача вологи повинна бути щедрою, щоб змочити всю землю, де містяться корінці. Краще поставити рослинку на піддон, це надасть можливість зливати зайву воду, якої каланхое не любить.
  • Обрізка. Підсохле листя варто видаляти, а квітконосні стебла общипувати якомога нижче. Для створення бокових паростків, влітку можна обрізати верхівки. До речі, їх використовують і для розмноження рослини.
  • Цвітіння. Каланхое тішить рясними суцвіттями взимку, хоча вони можуть з’являтися з середини осені і до пізньої весни. У цей період потрібно раз на два тижні підживляти рослину спеціальними або універсальними добривами, влітку достатньо щомісячної підкормки.
  • Пересадка. Це рекомендується робити раз на 3 роки, а найвдаліший період – наприкінці березня або одразу після закінчення цвітіння. Для пересадки обирайте горщик на 2-3 см більший в діаметрі та обов’язково додавайте свіжого ґрунту. Не забуваючи про дренаж.

Каланхое – корисні властивості

  • Рослина є природною фабрикою кисню, і здатна виробляти його цілодобово. Тому її радять розміщувати в спальнях, а також в інших кімнатах.
  • Каланхое поглинає шкідливі речовини – формальдегіди, бензол, летючі сполуки, додатково очищуючи повітря.
  • Товсте м’ясисте листя добре утримує вологу і може підтримувати її певний рівень у приміщенні.
  • Ефірні олії, що містяться в листі та суцвіттях, благотворно впливають на нервову систему, усувають алергічні реакції, нормалізують сон, підвищують тонус.
  • Навіть коли каланхое не цвіте, варто ніжно потерти листочки, щоб відчути цілющий корисний аромат.

Також ми розповідали: які однолітні квіти можна садити на розсаду в лютому.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: