Вівторок, 22 Квітня

Курс долара пішов нагору і проскочив позначку 38 грн/$. Протягом 17 серпня він пробив на чорному ринку позначку 38 грн/$: ранок починався з 37,8 грн/$, в обід був зафіксований стрибок на 38,5 грн/$, а надвечір ціни відійшли на 38,/ 06 грн/$. Це максимум літа та останніх чотирьох місяців у принципі. Востаннє долар сягав 38 грн/$ аж 17 квітня, після чого тримався нижче, повідомляє сайт «Дніпро Регіон» з посиланням на Страну.

Валютне подорожчання торкнулося не лише обміну з рук до рук, за приватними оголошеннями. Банківська готівка також перевалила за позначку 38 грн/$. Середній курс продажу банківських кас перебував у межах 37,70-38,40 грн/$, а купівлі – 37,10-37,80 грн/$.

Максимальна ціна на продаж людям досягла 38,50 грн/$ — її поставив Креді Агріколь Банк.

З держструктур найвищий цінник на продажі «американця» ставив Укрексімбанк — 38,10 грн/$, а решта трималася нижче на купівлі/продажі:

  • Укрексімбанк – 37,30-38,10 грн/$;
  • Ощадбанк – 37,20-37,99 грн/$;
  • Укргазбанк – 38,0-37,80 грн/$;
  • Приватбанк – 37,20-37,80 грн/$.

У широкому діапазоні опинилися карткові курси банків: 37,40-38,50 грн/$ на продажу та 36,6-36,90 грн/$ на викупі.

«Виходячи зі статистики щодо зовнішньоторговельного балансу, зростаючих інтервенцій з продажу Нацбанком долара на міжбанку та новин з зернового та іншого експорту, девальвація гривні була питанням часу. Банки та небанківські обмінники вже два місяці тримають широкий курсовий діапазон, закладаючи ризики подальшого руху котирувань. Наступний перебіг за НБУ. Ринок уже підріс, і чекатиме на дії від регулятора», — прокоментував «країні» ситуацію фінансовий аналітик Андрій Шевчишин.

Експерти вважають, що на зниження курсу гривні спрацювало одразу три фактори:

Скорочення продажу долара з боку експортерів через зупинку зернового коридору.

Поступове збільшення попиту на долар з боку імпортерів, які готуються до осіннього періоду.

Очікування підвищення Нацбанком офіційного курсу долара до гривні з нинішніх 36,6 грн/$.

«У банків буде спокуса продавати валюту, оскільки вони можуть викупити нестачу на міжбанку, і це стримуватиме девальваційну тенденцію. Однак, якщо банкіри мають інсайд за термінами зміни фіксованого курсу або рішення щодо вільного курсоутворення при збереженні жорстких обмежень (у нас аналітиків є лише оцінки та очікування такого рішення, але немає термінів), то ринок рухатиметься у бік девальвації», — вважає Шевчишин .

Про пом’якшення військових валютних обмежень говорять давно, і НБУ час від часу потроху спрощує окремі вимоги. Однак поки що утримується від різких кроків і не обіцяє змінювати зафіксований на 36,6 грн/$ офіційний курс. У той же час на ринку від нього все ж таки чекають таких змін, і вважають, що регулятор на це піде — девальвує офіційний курс гривні.

«Думаю, що НБУ на це вирішиться, але не можу говорити про терміни. Робити це до Дня Незалежності не будуть, мабуть, вже після», — вважає Шевчишин.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голоси
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: