Неділя, 8 Вересня

В останні роки серед городників та садоводів все популярнішим стає агроволокно, або спанбонд, як його ще називають. Цей матеріал використовують як у фермерських і приватних домогосподарствах для швидшого дозрівання і покращення врожаю, так і для захисту від морозу і сонця квітів, декоративних кущів і джерел. Якщо ви теж задумалися над придбанням цього універсального матеріалу і не знаєте, який вид краще обрати, давайте спробуємо розібратися разом.

Що таке агроволокно

Агроволокно – це нетканий текстиль, який за структурою нагадує флізелін. Це екологічно чистий і нетоксичний матеріал на відміну від поліетиленової плівки, яку частіше всього використовують для накриття теплиць, балаганів, щоб вберегти рослини від заморозків і прискорити їхній ріст.

Агроволокно купити потрібно, якщо ви прагнете захистити рослини рослини від:

  • Заморозків;
  •  Перепаду температур як навесні, так і влітку;
  •  Прямих сонячних променів і, як наслідок, опіків у молодих рослин і плодів при дозріванні;
  •  Бур’янів;
  •  Птахів і комах, що знищують посіви і врожай.

Завдяки своїм властивостям агроволокно допомагає значно заощадити час і фізичні сили, які необхідні при догляді за майбутнім врожаєм.

Які основні види агроволокна існують:

  1. Чорне агроволокно застосовується для мульчування, тобто щоб уникнути розповсюдження бур’янів. Ним накривають безпосередньо ґрунт, і завдяки тому, що матеріал майже не пропускає сонячні промені, бур’яни не ростуть. А для культурних рослин робляться отвори, через які вони проростають і тягнуться до світла. Причому завдяки відсутності шкідників-конкурентів отримують більше поживних речовин та вологи з ґрунту. Крім того, плоди, як, наприклад, стигла полуниця, якщо падає на таке агроволокно, то ще довго залишається неушкодженою. Тоді як на землі починає гнити через лічені години, або стає гарним обідом для комах
  2.  Біле агроволокно безпосередньо накривають рослини, як ковдрою. Воно дуже легке і захищає від прямих сонячних променів, короткочасних заморозків до -2-4 градусів, комах-шкідників. Більш важке можна натягувати на різні каркаси, як плівку на теплиці.
  3.  Чорно-біле агроволокно – вид, який з’явився порівняно недавно. Воно стелиться чорною стороною на землю, а білою наверх. Таким чином, захищає рослини і від бур’янів, і від перегріву коріння в спеку.

Рідше зустрічається різнокольоровий спанбонд: зелений, жовтий та ін.

Чим щільніше матеріал, тим агроволокно ціна буде вищою.

Найбільш поширені показники щільності, що визначають фактор використання:

  • 17, 19 і 23 г/м2 – для вирощування полуниці та овочів;
  • 30, 50 і 60 г/м2 – для парників і теплиць, укутування винограду, дерев і кущів.

Ширина агроволокна може бути від 0,6 м до 15,8 м. Довжина – 50м або 100м в рулоні.

Окремо слід виділити агроволокно для винограду. Частіше всього садоводи використовують щільне (від 50 г/м2) чорне або темно-зелене. Теплими зимами і влітку воно захищає від бур’янів, навесні не дає винограду рано прокинутися і «підморозитися», а також гарно зберігає вологу у ґрунті.

Також агроволокно використовують для захисту багаторічних квітів, наприклад, троянд. Над ними будують невеличкі каркасні конструкції, над якими натягують щільне (від 50 г/м2) біле агроволокно. Якщо це кущі плетистої троянди, то їх обережно укутують.

Бажаємо гарного врожаю!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: