Понеділок, 29 Квітня

Кому можна, а кому не варто їсти абрикоси. Кому взагалі не можна зловживати цими літніми фруктами, аби не накликати біду, або ж взагалі відмовитись від сезонних фруктів, – абрикосів, повідомляє «Дніпро Регіон».

Про це розповіла ендокринологиня і дієтологиня Тетяна Бочарова.

На думку лікарки, кількість з’їдених абрикосів також краще обмежити. Максимальна вага з’їденого не повинна перевищувати 200-300 грамів. Це обумовлено тим, що абрикоси здатні провокувати метеоризм і діарею. Також, вважає фахівчиня, не варто змішувати поїдання абрикосів з іншими продуктами.

«Не можна вживати абрикоси на голодний шлунок – це може призвести до проблем з травленням, особливо коли діагностовано гастрит (навіть в стадії ремісії), виразка, синдром подразненого кишечника, панкреатит. Якщо у вас загострення перелічених захворювань, від абрикосів краще відмовитися”, – резюмувала лікарка.

Шкода абрикосових кісточок

Головне джерело небезпеки знаходиться в серцевині фрукта. Абрикосові кісточки містять амигдалин, яке в травному тракті утворює синильну кислоту – дуже сильну отруту.

Будьте уважні з кісточками абрикосів

Від декількох кісточок звісно нічого не трапиться, але велика доза гарантує отруєння, що супроводжується першінням в горлі, нудотою, слабкістю, головним болем, блювотою, а у важких випадках – судомами і втратою свідомості.

Шкода абрикосів для діабетиків

У деяких сортах міститься аж до 80% цукру, що є дуже небезпечною дозою для людей, які страждають на діабет. З цієї ж причини абрикоси теж протипоказані при порушеннях обміну речовин.

Шкода абрикосів для людей із захворюваннями щитовидної залози

Абрикоси не рекомендовано вживати людям із захворюваннями щитовидної залози.

Дієтологи також зазначають, що абрикоси не рекомендовано вживати при зниженій функції щитовидної залози і при захворюванні гепатитом. Каротин, що міститься в плодах, в людей з таким захворюванням не засвоюється.

Шкода абрикосів для людей із захворюваннями шлунково-кишкового тракту

Свіжі плоди можуть нашкодити при гострому гастриті з підвищеною кислотністю шлункового соку, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки. Також не варто зловживати абрикосами при захворюваннях печінки і панкреатиті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: