Вівторок, 30 Квітня

“А мы уйдем на север! А мы уйдем на север!” — попереджав шакал у відомому мультику і таки пішов! Це стало несподіванкою для мисливців, адже звичний ареал для цієї тварини — Індія, Близький Схід, Середня та Мала Азія. На території України шакал з’явився в кінці XX — на початку XXI століть. А саме — в Одеській області. На Дніпропетровщині тварину зафіксували вперше.

Перепис проводять не тільки серед людей. Таксація — це такий собі “тваринний перепис”, обов’язковий комплекс спеціальних заходів, спрямованих на визначення кількості диких тварин та птахів. Облік проводиться після кожного сезону полювання і саме в цьому році вдалося порахувати не тільки кабанів, зайців, куріпок і фазанів, а й шакала, йдеться на сайті облради.

«Площа мисливських угідь, які обласна рада надає у користування, становить 2 402 995, 52 га. Контроль за популяцією тварин, виконання правил мисливства та запобігання браконьєрству — це прямі функції облради», — розповідає заступник по виконавчому апарату голови облради Антон Кумановський.

Він також зазначив, що за результатами таксації обласна рада буде рекомендувати мисливцям призупинити полювати на кабана та зайця, адже їх нарахували менше, ніж минулого разу.

Наприклад, у Васильківському та Дніпровському районах було зафіксовано 11 та 10 одиниць кабана у 2018 році, а вже 1 і 4 відповідно у 2019-му.

Що ж до популяції косуль, то було встановлено динаміку збільшення. Також обліку підлягали сіра куріпка і фазан.

Таксація цьогоріч проводилась спільними зусиллями мисливців, фахівцями профільного департаменту ОДА та управлінням з питань використання природних ресурсів обласної ради.

«Вперше ми брали безпосередню участь у таксації. Це результат плідного діалогу з мисливськими організаціями. Раніше вони надавали лише звіти на папері, а цього разу ми на власні очі бачили цих тварин, рахували їх разом», — розповів Антон Кумановський.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: