Для гарного росту і розвитку будь-якій рослині, у тому числі в початковий період, необхідні поживні речовини, які є в різних добривах. Але вони не завжди корисні, а то й шкідливі, тому кожному городнику слід знати, коли не можна їх застосовувати, повідомляє Дніпро Регіон.
Підживлення сіянцям не потрібне в трьох випадках. Його потрібно або зовсім не проводити, або на якийсь час перестати це робити.
Коли не можна підживлювати розсаду
Якщо насіння посіяне в ґрунт, в якому є всі необхідні макро- і мікроелементи, підгодівлю потрібно відкласти на кілька тижнів і вносити лише після пікіровки, але не відразу, а через півтора-два тижні, під час початку активного росту зелені.
Слід видалити з ґрунту добрива, особливо азот, якщо розсада надто нарощує листя і виглядає дуже потужно. Це означає, вона “перегодована”, і це користі не принесе. Сіянці можуть підхопити масу хвороб і піддадуться навалі шкідливих комах, а плоди, якщо і виростуть, то пізно і будуть довго дозрівати, а в підсумку їх виявиться зовсім мало.
Коли припинити вносити добрива
Повністю припинити внесення добрив треба, якщо розсада виросла, стала міцною і пора б її висаджувати у відкритий ґрунт, а повітря на вулиці прогрілося недостатньо. У такому разі важливо призупинити розвиток рослин на кілька тижнів, поки не встановиться відповідна погода.
Для цього потрібно прибрати ємності з сіянцями в прохолодне місце — туди, де температура +15… + 18°С, але не нижче. Також слід зовсім припинити додавати добрива. Крім того, поливати потрібно рідко, мало, тільки після підсихання верхнього шару ґрунту. І нарешті, треба встановити над паростками додаткове освітлення — фітолампу або світлодіодний, люмінесцентний світильник. Світло рослинам повинно надходити не менше 10 годин на добу.
Раніше ми писали Названо 7 міфів про застосування марганцівки на город