Четвер, 26 Грудня

Саме так сказав би Жванецький, аби побував у приватному саду фермера з села Кам’янка, що в Чернівецькій області Івана Галіпа. Третій рік поспіль фермер із Буковини збирає взимку урожай тропічних фруктів у своєму саду. Папайя, авокадо, пітахайя або фрукт дракона, кавове дерево, банани, ананаси, мандарини, апельсини й півтора кілограмові лимони – всі ці продукти можна не тільки побачити взимку, а й скуштувати, пише  Ukrinform.

Втілювати в життя свою дитячу мрію ласувати власноруч вирощеними екзотичними фруктами, майбутній фермер почав ще кілька років тому. І почалося все не з висадки саджанців, а з демонтажу старої пилорами.

Спочатку довелося розбивати пилораму. Це 150 тонн бетону, вивезли 15 заповнених боєм КамАЗів. Потім рили яму – 60 метрів у довжину, десь 12-13 метрів у ширину і на два метри вглиб. Дуже переживав, чи не підуть дощі й чи не заллє вже готову яму водою. Але, на щастя, все склалося добре. Хоча здоров’я тут свого залишив немало.

Про вкладені гроші взагалі мовчу. Дуже багато витратив зусиль на спорудження цього саду. Але вже коли отримував перший урожай, то розумів, що справа була того варта, – розповідає столяр за спеціальністю і садівник за покликанням Іван Галіп.

На місці пилорами фермер спорудив великі підземні термотеплиці теплиці, площа яких на сьогодні  сягає близько 600 квадратних метрів. Садівник висадив тут десятки екзотичних саджанців, адаптованих до українського клімату. Кількість рослин налічує близько двохсот. Серед них є і звичні українцям, такі як лимони, апельсини, мандарини тощо, а також більш екзотични — банани, ананаси, кава, авокадо, папайя. Ще багато чтого є в планах.

А коли повністю дозріває ананас, то тут у теплиці стоїть такий медовий аромат, ніби у вулику з бджолами. Так само й інші плоди мають навіть не такий запах, як ті, що продають у магазині. А смак вирощених у власній теплиці бананів ніколи не зрівняється з тим, як смакують куплені на ринках чи в магазинах.

 Я не використовую хімії, лише природне підживлення, перегній. Наприклад, банани люблять фосфор. І коли ми їмо рибу, то не викидаємо кістки і нутрощі з неї, а варимо спеціальну юшку, якою підливаємо наші банани. Тоді вони починають швидше плодоносити.

Зараз уже зав’язуються невеличкі плоди бананів, – показує садівник, – Гадаю, що на лютий матимемо повноцінний урожай.

Фермер радіє, що з кожним роком він отримує все більше зиску від своєї роботи. Але зізнається, що до повернення вкладених у цю справу грошей ще далеко.

Можливо, якби я залучав багато працівників до свого саду, розширював його і отримував більше плодів, які би продавав на ринках, то повернути вкладене і заробити міг би швидше. А так – я за цими 600 квадратними метрами саду доглядаю практично сам. Ідей є чимало, але не вистачає часу і рук.

З кожним роком про мій сад дізнається все більше людей, записуються на екскурсії й групи дітей, і дорослих, бували навіть іноземці, які, мабуть, гостювали у наших людей. Зараз уже практично вся Західна Україна знає про наш сад, з різних куточків країни: із Закарпаття, Львівщини, також із Вінниці записувалися на екскурсії.

Під час таких екскурсій ми людям пропонуємо придбати наші фрукти, хтось цікавиться саджанцями, теж їх продаємо, – каже господар тропічного саду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: