Понеділок, 29 Квітня

У Дніпрі є 8 кладовищ домашніх тварин. Найбільші з них розташовані на житлових масивах Перемога, Червоний камінь, Тополя та у районі вулиці Космічної. Ховають переважно котів та собак, зустрічаються могили кроликів та шиншил. Як повідомили Суспільному в Головному управлінні Дерпродспоживслужби у Дніпропетровській області, усі кладовища домашніх тварин у місті є нелегальними та несуть загрозу життю людей.

Ховати тварин у населених пунктах заборонено

“На території населених пунктів забороняється облаштовувати місця для поховання тварин, які могли б загинути від особливо небезпечних інфекційних захворювань — ті, які є спільними для людини й тварини. Перш за все це сказ, туберкульоз, лептоспіроз, сибірська виразка. Якщо поховання вже відбулося без дозволу і тварина не досліджена, ми не знаємо її етіології захворювання, то це потрапляє у ґрунт, ґрунтові води й далі може споживатися людиною як питна вода”, – розповіла спеціалістка відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби в області Вікторія Семенова.

Питання поховання тварин, за словами фахівчині, висвітлено у законодавчому акті затверджених правил облаштування і утримання існуючих худобомогильників та біотермічних ям. Згідно з пунктом 1.4 даних правил, нові худобомогильники та біотермічні ями для поховання трупів тварин в населених пунктах забороняється облаштовувати.

Адвокатка, доцентка кафедри кримінально-правових дисциплін Дніпропетровського університету внутрішніх справ Оксана Соболь зазначає: є рішення Дніпровської міської ради, вони затверджують правила поводження з домашніми тваринами. Згідно з цими правилами, а також відповідно до міжнародних конвенцій, жодні захоронення домашніх тварин недопустимі.

“Якщо відбулася смерть домашньої тварини, громадяни мають у такому випадку звертатися до визначеного комунального господарства, яким на сьогодні є КП “Зооконтроль”, – каже адвокатка.

За словами Оксани Соболь, у правовому полі померла домашня тварина є не трупом, а матеріалом, і цей матеріал потрібно утилізувати. Загиблі та померлі тварини відповідно до затверджених міськрадою правил мають піддаватися кремації. І цим займається вже згадане КП “Зооконтроль”.

Вихід — кремація

“Єдиний вірний і юридично правильний спосіб утилізації домашньої тварини — це кремація, захоронення у нашому місті заборонено”, – розповіла в ефірі програми “Сьогодні. Головне” начальниця відділу реєстрації тварин КП “Зооконтроль” Ірина Пономаренко.

Посадовиця також підтверджує: тварини, які померли від інфекційних хвороб та поховані у землі, справді несуть загрозу, адже земля є сприятливим середовищем для розповсюдження вірусних захворювань. Більше того, поховану тварину можуть розкопати інші тварини, трупна отрута потрапляє у ґрунт. Після рясних дощів та після сходження снігу рештки похованих тварин можна зустріти на поверхні ґрунту.

Ірина Пономаренко каже: власники тварин у разі їхньої смерті мають звернутися до КП “Зооконтроль”. Протягом дня машина, обладнана спеціальною морозильною камерою, забере тіло тварини. Потім його вивезуть за межі міста для загальної кремації.

“Вартість кремації — 20,5 гривень за кілограм тіла тварини, для пільгових категорій: пенсіонерів, учасників АТО, багатодітних сімей, чорнобильців та ін. послуга кремації безкоштовна”, – розповіла представниця КП “Зооконтроль”.

Також працівники підприємства утилізують бездомних тварин. Побачивши труп тварини на вулиці, повідомте про нього у “Зооконтроль” і не намагайтеся пересунути його або самостійно поховати.

Власники тварин за легальні кладовища

Усю небезпеку, яку несуть трупи тварин, усвідомлює власниця німецької вівчарки та двох котів Катерина Головачова. Каже: мала досвід поховання домашніх котів у саду своєї приватної садиби. Розуміє, що це неправильно та небезпечно. Втім, вважає, що все ж таки має бути легальне місце поховання тварин.

“Хай це буде місце за містом, де люди зможуть офіційно ховати своїх домашніх улюбленців, тих, які померли не від інфекційних хвороб. Вони можуть сплачувати послуги поховання, це може бути певним джерелом прибутку. Для тварин, які померли від інфекцій, має бути крематорій”, – переконана жінка.

За словами Ірини Пономаренко, досвід крематоріїв та колумбаріїв для тварин дуже поширений у Європі, в Україні вони ж є наразі у Харкові. Про будівництво крематорію для тварин у Дніпрі поки що розмов не ведеться.

Джерело 

Раніше ми писали На Дніпропетровщині громадський транспорт для всіх став безплатним

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: