Обійми, що лікують: у Дніпрі запустили Хібукі-терапію для дітей ВПО та військових
12:07 26 Липня 2026
Новини Дніпра
У Дніпрі стартував новий проєкт із психологічної підтримки дітей із родин військових, ветеранів та внутрішньо переміщених осіб за допомогою ізраїльської методики — Хібукі-терапії. Ініціативу реалізує благодійний фонд «Рішучі серця» за підтримки міського бюджету. Про це повідомляє «Дніпро Регіон» з посиланням на Дніпровську міську раду.
Хібукі-терапія (від івритського «хібук» — обійми) допомагає малечі долати травми війни та зменшувати рівень тривожності. Головний інструмент методики — спеціальний м’який собачка з довгими лапами та сумними очима. Переключаючи увагу на турботу про іграшку, дитина вчиться проживати власні емоції, говорити про страхи та відчувати безпеку.
«Ми працюємо з емоціями та стресом, щоб кожна родина отримала інструменти не лише для того, щоб пройти випробування війною, а й для посттравматичного зростання. Через Хібукі ми вчимося взаємодіяти, підтримувати одне одного, дбати про себе й близьких. Це не просто іграшка — це друг, про якого потрібно піклуватися», — розповіла психологиня Світлана Комеко.

Психологиня Світлана Коменко
Своїми враженнями поділилася і 9-річна Юлія, яка разом із родиною переїхала до Дніпра з Харкова:
«Зі своїм Хібукі ми вже подружилися. Він відрізняється від усіх моїх інших іграшок, тому що сумний. Щоб він був менш сумний, його треба обійняти. Мого Хібукі звуть Баблгам».

Юлія, 9-річна дівчинка, яка з родиною переїхала з Харкова до Дніпра
Як зазначив начальник управління внутрішньої політики та розвитку місцевого самоврядування Станіслав Бандура, комісія підтримала проєкт через його нестандартний підхід:
«Ми побачили в цій ініціативі потенціал для реальної допомоги дітям і родинам, які переживають наслідки війни. Зараз триває третій тиждень занять. Після завершення оцінимо результати для можливого подальшого розвитку та масштабування».

Начальник управління внутрішньої політики та розвитку місцевого самоврядування Станіслав Бандура
Читайте також:
- Парки Дніпра розквітли: де побачити найгарніші гортензії та зробити фото
- На Дніпропетровщині у відпустці трагічно загинув 24-річний воїн Михайло Павленко
- На Дніпропетровщині медики врятували 73-річну жертву домашнього насильства