Неділя, 19 Травня

В липні 2023 року нас чекає низка церковних свят, серед яких особливо виділяється Різдво Івана Предтечі, також відоме як Іван Купала. Це значуще християнське свято, яке може святкуватися востаннє в липні, оскільки Помісна Церква готується перейти на новий літургійний календар. Детальніше читайте в матеріалі «Дніпро Регіон».

Головні дати липня 2023

  • 6 липня – день Володимирської ікони Божої Матері;
  • 7 липня – Різдво Святого Іоанна Хрестителя (Івана Купала);
  • 12 липня – день Святих апостолів Петра і Павла;
  • 13 липня – Собор 12 апостолів;
  • 24 липня – день блаженної княгині Ольги;
  • 28 липня – День хрещення Київської Русі, день пам’яті Святого князя Володимира.

Варто зазначити, що до 11 липня триває Петрів пост, який розпочався 12 червня. Цей пост є одним з чотирьох багатоденних постів у році і відомий також як Петрівка. Петрів пост не є суворим, оскільки під час його тривання можна споживати рослинну їжу з олією (за винятком понеділка, середи та п’ятниці) і рибу (у вихідні дні). У цей період заборонено вінчатися та хрестити дітей, але рекомендується сповідуватися та приймати причастя.

З 1 вересня Помісна Церква планує перейти на новоюліанський календар. Це рішення було ухвалено на архієрейському соборі у Києві 24 травня 2023 року. Після переходу, обчислення дати Великодня, Вербної неділі, Вознесіння та Трійці залишаться без змін.

Варто зазначити, що окремі деталі рішення щодо переходу на новий календар повинні бути затверджені на помісному соборі 27 липня. Тим не менш, парафії та храми можуть самостійно вирішувати, яким календарем користуватися, відповідно до їхніх власних вподобань.

Таким чином, Різдво Івана Предтечі (Івана Купала) можна буде святкувати як 24 червня, за старим стилем, так і 7 липня, за новим стилем, залежно від вибору кожної конкретної парафії та церкви. Це дає можливість вірянам продовжувати традиції, які вони дотримувалися раніше, або адаптуватися до нового літургійного календаря, який приймає ПЦУ.

Незалежно від календаря, Різдво Івана Предтечі є духовною подією, яка викликає багато радісних та веселих обрядів. Це свято пов’язане з водою, вогнем, співами, танцями та цікавими обрядами, що символізують відродження та очищення.

Незалежно від того, який календарний стиль ви обираєте, головне – дотримуватися духовності та цінностей, які передаються через ці церковні свята. Вони дають можливість віддати шану традиціям, поклонитися Богу та спільноті вірних.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: