Субота, 23 Листопада

2021 рік став початком кінця пластику у Європі – набуває чинності заборона на пластикові вироби, повідомляє Дніпро Регіон.

З січня 2021 року продаж в країнах Євросоюзу пластикових виробів одноразового використання заборонений. Це стосується таких товарів, як ватяні палички, пластмасовий одноразовий посуд: виделки, ложки, ножі та тарілки, полістиролові чашки, ємності для їжі, соломки та мішалки для напоїв і балонні палички. Крім того, вводиться податок на пластик.

Позбавлення Європи від пластику – це програма, що розрахована не на один рік. Одноразовий пластик – це лише початок багаторічної програми позбавлення від шкідливих для довкілля та людства речей. Планується, що з 2025 року пластмасові ковпачки та кришки у звичному для нас вигляді також будут під забороню. Їх присутність буде можлива лише в тому випадку, якщо вони надійно прикріплені до виробу, який вони закривають. Велика увага приділятиметься переробці використаного пластику і включенню його у виробництво нового товару. В цьому напрямку у ЄС великі плани: до 2025 року рівень переробки пластику має бути 77%, а в 2029 – 90%! З 2025 року вміст втроинного матеріалу в новому продукті має бути не меншим, ніж 25%, а в 2030 році цей показник має сягати 30% і більше.

Що стосується податку на пластик, то держави – члени ЄС будуть платити за пластик, що не переробляється. Вже в цьому січні кожен кілограм пластику, що не переробляється, коштуватиме державі – члену ЄС 80 євроцентів. Прогнозуєма сума дорівнюватиме 6 млрд євро на рік. За прогнозом ЄС, найбільшими платниками податку на пластик будуть Франція, Італія, Іспанія та Німеччина. Всі отримані кошти підуть на підтримку бюджету Багаторічної фінансової бази та Фонду реконструкції після пандемії коронавірусу.

«Один самоскид, повний пластикових відходів, щохвилини заходить у наш океан. Це 8 мільйонів тонн пластику щороку впливає на морську дику природу та людей.

WWF бореться за світ, в якому в природі немає пластику. До 2030 року. Це світ, де наші океани кишать морським життям, а не викинутими сітками, пляшками та пакетами. Там, де жодна людина не дихає токсичними випарками палаючого пластику. І там, де кожен незамінний пластиковий виріб використовується для виготовлення іншого», – йдеться на сайті WWF.

Україна прямує до ЄС, то ж чому б не почати і в нас більш активно впроваджувати європейські стандарти і дотримуватися європейських правил. Чи нам байдуже? І чи настане колись в Україні екологічне майбутнє?

Раніше ми писали, що Дніпропетровщина – лідер із встановлення сонячних панелей
Також ми розповідали, що Пляшка з кукурудзи розкладається всього за 80 днів і не шкодить довкіллю

Підписуйтесь на Дніпро Регіон  у Facebook

Підписуйтесь на Дніпро Регіон у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: