Понеділок, 6 Травня

Якими були холодильники багато сотен років тому, адже зберігати продукти якось треба було. Відомий блогер с Дніпра Den Weissman на своїй сторінці в ФБ поділився фотографіями старовинного холодильника часів Катеринослава, пише кореспондент Дніпро Регіон.

 «Блукаючи старопромисловими територіями Нижньодніпровська, мені трапляється багато цікавинок, але не завжди вони причетні саме до промисловості. Ця весна була трохи зимною, тож флора ще не встигла приховати її.

Побачивши надбудову з залізними дверима, що вела під невеличкий пагорб, першою думкою було, що це старе бомбосховище, але воно було надто мале, та мало зверху вентиляційну трубу – тож це не сховище у військовому сенсі.

Я раніше бачив такі приміщення, але вони були складовою підвалів старовинних будівель, а тут окремо розташована, тай ще у такому непоганому стані.
Це «льодовня» (іноді називають «холодник») – особливий тип льоху для зберігання швидкопсувних продуктів, які охолоджували льодом.

По суті – ця споруда є старовинним прототипом холодильної камери. Вона має термоізоляцію (зовні – це грунтова засипка, всередині тирса або торф) і охолоджувальний елемент (у даному випадку – льодовий масив, який брали взимку з річок та намагалися зберегти якомога довше, навіть до наступної зими).

Ця льодовня складена з бутового природнього каменю, перекриття виконане з цегли пологими склепіннями, що спираються на вузькоколійні рейки, стіни порталу та сходової частини складені з цегли. Приміщення заглиблене на півтора метри під землю, ззовні на метр вище рівня ділянки на поверхню виходить бутова кладка, а вище неї на півтора метри насипано пагорб з землі.

Нажаль приміщення підтоплене, тому зупинився на сходах біля води. Вибачте за якість фото – фотографував на старий мобільник (це все, що мав під рукою)», – написав у повідомленні блогер Den Weissman.

Джерело 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: