Понеділок, 16 Вересня

Людство давно звикло до електрики, що дає нам і світло, і тепло. Але свічки, як і раніше, займають особливе місце в нашому побуті, створюючи неповторну атмосферу романтики та затишку. Йдеться, звичайно, не про парафіновий ширвжиток з господарського магазину, а про крафтові вироби, для яких зазвичай використовується натуральний віск. Експерти розповіли, чому свічки ручної роботи із натурального бджолиного воску – це практично ідеальний подарунок, повідомляє видання Дніпро Регіон.

Які свічки бувають?

Кожна свічка складається з твердого та легкоплавкого тіла, всередині якого знаходиться гніт. Вона може бути контейнерною (розташовуватися в ємності, наприклад, склянці) або формової (мати самостійну форму). Усі свічки, які можна сьогодні зустріти у різних сферах життя, умовно поділяються на:

  • господарські – застосовуються тільки для освітлення, виготовляються з недорогого парафіну у вигляді циліндрів різної довжини та товщини з бавовняним ґнотом;
  • церковні – виготовляються виключно з бджолиного воску шляхом багаторазового занурення в нього бавовняного гноту;
  • чайні – робляться з будь-якого світлого воску (часто рослинного) у вигляді таблеток у металевій формі і використовують переважно в аромалампах, наборах для фондю, підставках для чайників для заварювання або для декору;
  • декоративні – найбільша категорія, до якої входять формові та контейнерні свічки з парафіну, натурального бджолиного та рослинного воску, гелеві (гліцерин з желатином) та насипні (з воскових гранул). Такі свічки з бавовняним або дерев’яним ґнотом використовуються як інтер’єрний декор і можуть бути ароматизованими, містити кольорові пігменти, декоративні елементи;
  • масажні – виготовляються з натуральних (бджолиного та рослинних) восків з додаванням натуральних рослинних олій (какао, ши) та застосовуються для втирання у шкіру при масажі;
  • окопні – ці свічки практично незамінні у військово-польових умовах для освітлення та обігріву окопів та бліндажів, виготовляються зазвичай з парафіну, який заливають у бляшанки, заповнені тугою спіраллю з гофрокартону як ґнот. Щоб продовжити час горіння, до парафіну часто додають натуральний віск.

Свічка своїми руками у подарунок – завжди актуально

Виготовити свічку своїми руками нескладно, але такий оригінальний подарунок не залишить нікого байдужим! Для цього знадобиться мінімум матеріалів: віск, гніт, контейнер для заливки або силіконова форма. Віск необхідно розтопити на водяній бані, довести до потрібної температури, ввести в нього ароматичну олію, якщо хочете зробити аромасвічку, ретельно перемішати інгредієнти та залити в контейнер або форму, де вже встановлено гніт. Більш детальну інструкцію процесу легко знайти в інтернеті.

“Сфера крафтового декору дуже активно розвивається, і свічки ручної роботи мають попит абсолютно у всіх категорій покупців”, – зазначає співзасновник ТД “Медове Місто”, доктор технічних наук та професор кафедри «Обладнання переробних та харчових виробництв» ТДАТУ Володимир Ялпачик.

Який віск вибрати для крафтової свічки

А тепер про головне – про правильний віск для крафтової свічки. Він має бути натуральним, відмінної якості та повністю виконувати покладені на нього завдання.

Рослинний віск (соєвий, пальмовий, кокосовий і т.д.) європейських виробників підходить для створення контейнерних та формових свічок з використанням ароматизаторів та барвників. При його згорянні не виділяються шкідливі продукти горіння, у чистому вигляді він практично не має запаху та відрізняється молочним відтінком.

Якісний бджолиний віск має широку палітру відтінків (від блідо-жовтого до коричневого) і приємним квітково-медовим ароматом. Тому з нього виходять чудові формові свічки, які не потребують додаткової ароматизації та фарбування. Вони горять довго, дають приємне тепло, наповнюють приміщення вишуканою медовою атмосферою і мають ефект, що зцілює.

“Перевага віддається свічкам з натурального воску через їх більш “шляхетне” горіння – відсутність так званого “копчення” і виділення сажі,”- підкреслює співзасновник ТД “Медове Місто” Роберт Ромадін. “Але окремо стоять свічки з натурального бджолиного воску. Це не просто “шляхетне” горіння, але вишуканий медово-квітковий аромат, завдяки якому створюється неповторна світла аура. Процес горіння свічок з бджолиного воску – це диво, яке нікого не залишить байдужим!

Для виготовлення свічок можна використовувати всі види бджолиного воску:

  • мерв’яний – з димним запахом, специфічного темного кольору, зазвичай застосовують при виготовленні церковних свічок;
  • пасічний – з приємним ароматом, теплого жовтого кольору, найчастіше використовується для виготовлення декоративних свічок;
  • забрусний – з насиченим медово-квітковим ароматом, при якісному очищенні майже білого кольору, використовується також у медицині, косметології та харчовій промисловості.

“Усі описані властивості свічок виявляються лише за умови використання натурального чистого бджолиного воску без домішок”, – уточнює Володимир Ялпачик. “Така висока якість досягається за рахунок використання сучасних інноваційних технологій очищення воску, які в Україні доступні кільком компаніям, включаючи “Медове Місто”.

Інший варіант – використання забрусного воску. Але такого воску не буває багато, як правило, він становить лише 10% загального обсягу. Подібна сировина лише підкреслює ексклюзивність готового виробу”.

Навіть незапалена свічка з бджолиного воску наповнює довкілля своїм неймовірним ароматом і пробуджує у оточуючих теплі та ніжні почуття. Тому натуральні воскові свічки – це, безумовно, найякісніший продукт преміум-класу, який буде гідним подарунком у будь-якій ситуації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: