П’ятниця, 17 Травня

Вирощування розсади – важливий етап у підготовці до сезону городництва. Від того, яку ємність ви оберете для посадки насіння, залежить здоров’я та розвиток рослин. Яку вибрати ємність для розсади і які у них переваги та недоліки розповість «Дніпро Регіон».

Ящик для розсади:

Ящик для розсади – практично, але не для всіх рослин підходить. Ящики для розсади можуть бути дерев’яними або із пластику. Вони вміщують багато насіння, але в них рослини схильні до переростання та переплетення коренів.

Тому ящики підходять для розсади, яка не вимагає пікірування чи пересадки в окремі горщики, наприклад, цибулі-сівки, салату або квітів.

Лотки та касети:

Лотки та касети – це пластикові контейнери з відділеннями для кожної рослини. Вони зручні для вирощування розсади з пікіруванням або без неї, тому що кожна рослина має свою земляну грудку і не заважає сусідам.

Крім того, лотки та касети заощаджують місце на підвіконні або стелажі. Недолік таких ємностей – вони дорожчі за звичайні ящики або горщики і можуть бути незручні для перенесення.

Торф’яні таблетки:

Торф’яні таблетки – це спеціальні диски із пресованого торфу з додаванням добрив та стимуляторів росту. Вони розміщуються в спеціальних лотках або контейнерах з водою, де набухають і перетворюються на готові горщики для розсади.

У таких таблетках можна висівати насіння без попереднього пророщування і не турбуватися про поливу та підживлення.

Крім того, торф’яні таблетки можна висаджувати в ґрунт разом із рослинами, оскільки вони розкладаються та покращують ґрунт. Головний мінус таких ємностей – вони досить дорогі та не завжди доступні.

Горщики для розсади:

Горщики для розсади – це найпоширеніший і найуніверсальніший вид ємностей, підходять для всіх культур. Вони можуть бути виготовлені з різних матеріалів: пластику, кераміки, торфу, картону тощо.

Горщики дозволяють контролювати зростання та розвиток кожної рослини, полегшують процес пересадки розсади в ґрунт та економлять місце на підвіконні або стелажі.

Однак горщики вимагають більшої кількості землі та добрив, якщо порівнювати із ящиками чи лотками.

Крім того, вони можуть бути дорогими, особливо якщо ви купуєте готові горщики з якісних матеріалів. Тому, вибираючи горщики для розсади, потрібно враховувати не лише їх розмір та форму, а й матеріал, з якого вони виготовлені.

Саморобні ємності:

Ви можете заощадити на ємностях для розсади, якщо зробите їх своїми руками із того, що є під рукою.

Наприклад, можна пристосувати для цього пластикові пляшки, склянки, рулони туалетного паперу, паперові серветки і навіть картонні упаковки з-під соку або молочних продуктів. Головне, щоб такі ємності мали дренажні отвори на дні та були досить міцними.

Саморобні ємності мають свої плюси: вони практично безкоштовні, екологічні та різноманітні. Але у них є і мінуси: вони можуть бути не дуже красивими, незручними для перенесення та зберігання, а також можуть містити шкідливі речовини.

Як бачите, вибір ємностей для розсади залежить від багатьох факторів: типу рослин, способу вирощування, бюджету та особистих переваг. Головне, щоб розсада почувала себе комфортно та радувала вас своїм здоров’ям та врожаєм.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: