Субота, 23 Листопада

Війна, що розгорнулася в Україні, стала жорстокою реальністю, яка несе за собою не лише трагічні втрати, але й потребує нових рішень та дій на підтримку тих, хто ризикує своїм життям та здоров’ям, захищаючи нашу Батьківщину. Про це повідомляє Дніпро Регіон.

Українські військові – це не просто професія, це покликання, яке ґрунтується на патріотизмі, мужності та готовності до самопожертви.

Їхня служба пов’язана з постійним ризиком, небезпеками та тяготами, тому держава зобов’язана забезпечити їм не лише належну винагороду, але й гарантувати комплекс соціальних пільг та гарантій.

Цей комплекс пільг слугує не лише матеріальною підтримкою, але й виразом вдячності за самовіддану службу та визнанням важливої ролі військових у забезпеченні обороноздатності країни.

У цій статті ми детально розглянемо систему соціальних пільг, яка діє для українських військових, а також проаналізуємо її значення та вплив на життя та добробут захисників нашої країни.

Важливо зазначити, що перелік пільг та їх розмір можуть відрізнятися залежно від категорії військовослужбовця, його звання, посади, тривалості служби та інших факторів.

Для отримання більш детальної інформації про соціальні пільги для українських військових рекомендується звернутися до органів соціального захисту населення або до військової частини, де проходить службу військовослужбовець.

Яке грошове забезпечення та компенсації тепер передбачені для українських військовослужбовців повідомляє Zaxid.net.

Соціальні пільги для українських військових: щит підтримки та гарантій

Щомісячні виплати військовослужбовців під час воєнного стану складаються зі щомісячного грошового забезпечення та додаткової винагороди (надбавки та премії, розмір яких становить 30, 50 і 100 тис. грн на місяць).

Грошове забезпечення також поділяється на:

  • основну частину – посадовий оклад, оклад за військовим званням і надбавка за вислугу років;
  • додаткову частину – надбавки за особливості проходження служби, режим секретності, за наукові або спортивні звання.

Зазначається, що грошове забезпечення врегульовано законом “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей”. До цієї категорії належать військовослужбовці Збройних сил, Національної гвардії; Служби безпеки; Головного управління розвідки; Державної прикордонної служби; служб спецзв’язку та транспорту.

Розмір грошового забезпечення залежить від посади, звання, тривалості, інтенсивності та умов служби і кваліфікації. У 2024 році мінімальна зарплата солдата становить понад 20 тис. грн, – ідеться в повідомленні.

Розмір додаткових виплат становить:

  • 30 тис. грн – для тих, хто виконує бойові завдання у зв’язку з військовою агресією Росії;
  • 50 тис. грн – для військових, які виконують бойові завдання у складі органів військового управління, штабів і командування;
  • 100 тис. грн – для військових, які перебувають у зоні активних бойових дій або проходять лікування чи реабілітацію внаслідок отриманої контузії, травми, каліцтва. А також надбавка передбачена для тих, хто потрапив у полон.

Крім цього, щомісячна премія в розмірі 6 тис. грн передбачена для строковиків ЗСУ, 2 350 грн – курсантів військових училищ, а плата в розмірі 15-30 тис. грн передбачена для інструкторів.

Нововведення

Згідно з рішенням Кабінету Міністрів виплати військовим, які беруть участь у бойових діях, становитимуть 70 тис. грн за 30 днів виконання бойових завдань.

У новому мобілізаційному законі зазначено, що тим, хто підписав контракт із ЗСУ, надаватимуть одноразовий сертифікат на 150 тис. грн на купівлю автомобіля, – йдеться в повідомленні.

Крім цього, контрактники мають право на одноразову компенсацію 50% від першого внеску за іпотечним кредитом і додаткові компенсації, залежно від кількості років вислуги.

Також військовим не нараховуватимуть штрафи та пеню за борги перед банками, відсотки за користування кредитом, за винятком кредитів на нерухомість або автомобіль.

Компенсації

У разі загибелі військового під час виконання бойового завдання сім’я може отримати разову компенсацію в 15 млн грн.

Оформити документи на виплати сім’ї можуть протягом трьох років з моменту смерті військового. Для цього необхідно звернутися до найближчого територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Також сім’я може отримати компенсацію, якщо військового оголосили зниклим безвісти. Його можуть визнати загиблим і через суд, однак подати відповідну заяву необхідно не раніше, ніж за шість місяців до його зникнення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: