Неділя, 28 Квітня

4 травня – день пам’яті священномученика Януарія та мучеників Прокла, Феодора, Ісакія, Аполлоса і Кондрата. За народними повір′ями, 4 квітня, не можна пліткувати і збирати лікарські трави, а прибирати вдомі та вимити вікна – це добрий знак. Більш детальніше про прикмети, традиції та що категорично заборонено робити 4 квітня, розповість «Дніпро Регіон».

Ким був священномученик Януарій

Януарій жив в IV столітті в Неаполі. Він народився в знатній родині, але в юності похрестився і став першим єпископом міста Беневенто. Коли почалися релігійні гоніння, Януарій відвідував ув’язнених християн-дияконів Прокла, Созія, Фесту та проводив літургію.

За наказом правителя Тимофія Януарія теж заарештували і разом з іншими піддали тортурам – відправляли в розпечену піч, залишали на розтерзання звірам. Всі святі дивом залишалися цілі та неушкоджені, й правитель звинуватив їх у чаклунстві, але в ту ж мить осліп. Мученики молитвами повернули йому зір, але цим ще більше розгнівали Тимофія, й він велів усіх стратити. Святий Януарій вважається покровителем Неаполя.

Ким були мученики Феодор, ісакій, Аполлос і Кідрат

Щороку 4 травня православна церква вшановує пам’ять мученика Феодора. На цю дату також припадає день мучеників Ісакія, Аполлоса і Кідрата.

Святий Феодор був воїном у Пергії (сучасна Туреччина, провінція Анталія) і жив у ІІ столітті. Він сповідував християнство і постраждав від гонінь язичників. Його мучили, поклавши на сковороду, і почали поливати гарячою олією. У цей момент господь сотворив диво – із землі потекла вода, яка загасила вогонь під сковородою. Коли Феодора спробували закатувати у печі, вона сама собою погасла. Тож язичники змушені були заколоти чоловіка. Так він став мучеником за віру.

Ісакій, Аполлос і Кідрат постраждали за свою віру у 303 році. Вони служили при дворі імператора Діоклетіана і перейшли у християнство під враженням від мужності великомученика Георгія і цариці Олександри. Після цього вони почали викривати правителя перед римлянами, розповідати про його жорстокість та беззаконня. За це їх засудили до смертної кари. Кодрата вбили мечем, а Аполлоса і Ісаакія заморили голодом.

Народні повір′я 4 травня

В народі 4 травня вважали сприятливим для рукоділля, будь-якої творчості, насолоди мистецтвом. Цього дня буде дуже вдалою творча праця. День також сприятливий для пошуку зниклих людей чи речей. Вірили, що 4 травня в оселі пустує домовик. Наші предки намагалися задобрити істоту. Для цього на підлозі для нього залишали скибочку хліба чи миску каші. Щоб прогнати з будинку злі сили, намагалися цього дня помити вікна і впустити в кімнати сонячне світло. А для хорошого врожаю проводили спеціальний ритуал — закопували в землю шкаралупи великодніх яєць. Вірили, що тоді городина буде рости дуже швидко. Святим Януарію і Проклу молилися про захист від нечистої сили і зцілення від хвороб. Також у наших предків 4 травня існувала традиція проклинати нечисту силу: для цього виходили на околицю і, ставши обличчям на захід, казали замовляння.

Цей день потрібно було присвятити домашнім клопотам – зайнятися прибиранням, городом. Вважалося, що нечисть не любить порядку, тому намагалися все розкласти по своїх місцях. Втратити щось в цей день вважалося доброю прикметою–незабаром чекайте на прибуток.

Що не можна робити цього дня

Щоби не зіпсувати собі долю цього дня краще уникати таких дій:

  • Не збирайте дикі лікарські трави.
  • Не варто працювати на пасіці або займатися риболовлею.
  • Заборонено пліткувати, сваритися, лихословити.Народні прикмети і традиції на 4 травня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: буйно заквітла черемха — літо буде дощовим;
  • чутно голосний спів солов’я — до поганого врожаю;
  • вже літає пух з тополі — можна починати садити огірки;
  • пливуть високі хмари — до дощу, а низькі — до посухи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: