П’ятниця, 22 Листопада

Ідеально рівна стеля – це те, чого прагне кожен власник житла. Досягти такого результату відомими способами побілки або фарбування складно. Але сьогодні можна вдатися до сучасного варіанту оздоблення, який дає чудову рівну поверхню, – натяжна або підвісна стеля. Чому популярність таких стельових конструкцій зростає і що потрібно враховувати при виборі конкретного стелі, розповіли експерти проекту “Steli.info”.

Що таке натяжні та підвісні стелі

Фактично подібні стельові конструкції служать своєрідним маскуванням старої поверхні, коли чорнова стеля не зачіпається, а всі її недоліки залишаються за полотном чистової стелі. Так зручно приховати балки, стики плит, цементні нерівності, попередню шпаклівку тощо.

Як натяжні, так і підвісні стелі монтуються на спеціальні конструкції з дерева або металу. Важливий аспект полягає в тому, що при їх установці “з’їдається” висота стін, і стеля опускається в середньому на 5-10 см, залежно від вибраного варіанту. Але ці “втрачені сантиметри” є також чудовою можливістю сховати дроти, кабелі, вентиляційні канали та інше, підкреслює керівник компанії “Altior”, експерт з натяжних стель Юрій Ніконов.

Натяжні стелі: види, плюси та мінуси

Сьогодні на ринку існують натяжні стелі двох видів: тканинні та плівкові, кожна з яких має свої плюси та мінуси.

● Тканинні стелі виготовляються з текстилю, просоченого поліуретаном. Вони відрізняються міцністю, відмінно переносять низькі температури, але, як правило, погано показують себе при контакті з вологою. Фактура буває тільки матова, на вигляд нагадують ідеально пофарбовану звичайну стелю.
● Плівкові натяжні стелі є полівінілхлоридним полотном, бувають глянсовими, матовими або сатиновими. Одна з головних відмінностей таких стель – вологостійкість та еластичність: квадратний метр плівкової стелі може утримати до 100 літрів води. Тому їх найчастіше вибирають для ванних кімнат, санвузлів, кухонь та інших приміщень із загрозою затоплення. Крім того, такі стелі популярні при оздобленні ресторанів, готелів та інших публічних просторів завдяки різноманітності фактур та кольорів.

Натяжні стелі – це дуже популярне рішення для обробки стель в інтер’єрі. В основному вибір залежить від побажань щодо зовнішнього вигляду та бюджету, але при цьому потрібно враховувати переваги та недоліки таких конструкцій.

Переваги натяжних стель:

1. Естетичний вигляд з широким вибором кольорів, текстур та оздоблювальних варіантів, що дозволяє створювати красиві та стильні інтер’єри.
2. Простота та швидкість установки. Монтаж відбувається за кілька годин залежно від складності задуму, без пилу, як це буває під час встановлення підвісних стель.
3. Довговічність. Натяжні стелі виготовлені з міцних матеріалів, які зазвичай довговічні, зберігають презентабельний вигляд десятки років і не схильні до вицвітання.
4. Стійкість до вологи. Більшість варіантів вологостійкі.
5. Допомагають поліпшити звукоізоляцію кімнати (краще себе показали тканинні види).

Недоліки натяжних стель:

1. Висока вартість складних видів дизайну, зокрема стель з ефектами зоряного неба.
2. Неможливість ремонту – при пошкодженні доведеться міняти все полотно.
3. Чутливість деяких видів стель до низьких температур.

Більш детально з особливостями та сучасними видами натяжних конструкцій можна дізнатися з матеріалу агентства “Інтерфакс” “Натяжні стелі від А до Я”.

Підвісні стелі: види, плюси та мінуси

Підвісні стелі відкривають для дизайнерів широкі можливості для втілення різноманітних ідей та концепцій. Для спорудження підвісних поверхонь використовуються різні матеріали:
● Гіпсокартонні стелі (ГКЛ) є структурами з гіпсокартонних листів, встановлених на металевих каркасах. Вони можуть бути гладкими або мати різні декоративні елементи, такі як багети, вигини та вбудовані світильники.
● Касети робляться з металу (алюмінію або сталі), при встановленні поверхня набуває геометричних форм. Вони міцні та стійкі до впливу вологи. Найчастіше таке оздоблення можна побачити в офісних будівлях.
● Мінеральні (акустичні) стелі виготовлені з мінеральних волоконних плит та використовуються для покращення звукоізоляції та акустики у приміщенні. Вони зазвичай мають перфоровану поверхню, що допомагає поглинати звук.
● Рейкова підвісна стеля може бути виготовлена з металу, дерева або пластику.

Переваги підвісних стель:

1. Підвісні стелі надають безліч можливостей для дизайну та декорування інтер’єру.
2. Деякі види підвісних стель мають гарну звукоізоляцію, що може бути корисно для зменшення шуму в приміщенні.
3. Вони приховують нерівності та дефекти основної стелі.
4. Легко встановлювати вбудовані світильники та системи освітлення.
5. Стійкість до вологи. Деякі види стель стійкі до вологи і підходять для ванних кімнат і кухонь.

Недоліки підвісних стель:

1. Істотно знижується висота приміщення, що може бути небажано в кімнатах із низькими стелями.
2. Монтаж пов’язаний з великою кількістю пилу та будівельного сміття, а у разі пошкодження поверхні може знадобитися складний демонтаж для проведення ремонту.
3. Установка підвісної стелі зазвичай займає більше часу, ніж монтаж натяжних систем.

Вибір підвісної стелі залежить від вашого бюджету, стилю інтер’єру та конкретних вимог до функціональності.

Натяжні та підвісні стелі – в чому ще їхня відмінність

Крім того, що ці два варіанти обробки стелі зовсім по-різному виглядають, вони також мають ряд відмінностей у монтажі та способах догляду за поверхнею:

1. Підготовчі роботи для підвісних стель зводяться до мінімуму, оскільки не потрібно розчищати територію. Пилу утворюється зовсім небагато, до того ж досвідчені будівельники користуються інструментами з пиловловлювачами. При встановленні підвісних стель необхідно прибирати все, що може запилитися, тому що робота вимагає багато свердління, різання, пиляння та інших “брудних” маніпуляцій.
2. Натяжні стелі кріпляться до спеціальних стінових конструкцій, а підвісні – до змонтованих каркасів, які займають всю площу чернової стелі.
3. Терміни встановлення натяжних стель починаються від кількох годин, а монтаж підвісних займає дні або навіть тижні.
4. Матеріал натяжної стелі доставляється готовим до місця встановлення, як і плити або касети для підвісної. Але якщо підвішується гіпсокартон або рейки, то вони вимагають підлаштування під розмір стелі та нарізки.
5. Ремонт натяжної може бути дорожчим, оскільки замінювати найчастіше слід все полотно. Підвісна має можливість замінюватись посекційно.
6. Догляд за підвісним стелями відбувається простіше, ніж за натяжним. Полотно слід витирати дуже акуратно, а з підвісними у подібній обережності немає необхідності.

Однак, ці два види стельових конструкцій схожі в основному – вони залишають базову стелю у первісному стані, але закривають усі її недоліки.

Що впливає на вартість стель

Хоча деякі компанії люблять називати середню вартість квадратного метра, не можна однозначно відповісти на таке питання, зазначає директор компанії з виготовлення та встановлення натяжних стель “Стелероб” Юрій Ліхолат. На кінцевий кошторис впливає безліч факторів: матеріал, складність дизайну, площа приміщення та геометрія стін, наявність стиків і кількість декоративних елементів, що встановлюються (наприклад, світильники). Якщо клієнт бажає додати принт або змонтувати ніші, встановити світлові лінії або зробити стелю із засвітом, ціна додатково збільшиться.

Що ж вибрати

За словами фахівців-будівельників, останні 15 років все більшим попитом користуються саме натяжні конструкції. Особливо це стосується житлових приміщень – приватних домоволодінь, квартир. Натяжні конструкції виглядають акуратно і легко, монтуються швидко та без зайвого сміття, мають масу кольорів та принтів. Підвісні системи більш влучні для промислових приміщень, де під ними можливо приховати масу проводів, канали вентиляцію та інші потужні комунікації.

Якщо ви шукаєте стелю для свого будинку, який встановлять без зайвого клопоту та в найкоротші терміни, придивлятися до натяжних стель – це зручно, сучасно та довговічно.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: