Влітку їсти в’ялену або сушену рибу дуже небезпечно, через те, що вона може викликати серйозне харчове отруєння. В першу чергу тому, що в ній може міститися ботулізм. Про це повідомляє Дніпро Регіон.
Яка риба влітку найнебезпечніша, розповіли на сторінці Центру громадського здоров’я в Facebook.
Як відзначають фахівці, в літню пору сушена і в’ялена риба користується особливим попитом. І одночасно з цим різко починає зростати число отруєнь цим продуктом. Деякі такі отруєння закінчуються сумно – смертю пацієнта. У такій рибі часто є бактерії й при спеці вони розмножуються катастрофічно швидко.
“Ботулізм – це харчова інтоксикація, яка з’являється після вживання продуктів, в яких є ботулотоксини. Збудник розмножується в анаеробному стані (без кисню) і при неправильних умовах зберігання або транспортування. В’ялена і сушена риба часто стає “домом” для розмноження токсинів”, – пояснили медики та назвали причини.
- Така риба не проходить термічну обробку, а ботулотоксини гинуть тільки при кип’ятінні протягом 10-15 хвилин
- Риба може бути заражена в природних умовах, оскільки резервуаром інфекції є пісок або річковий мул
- Соління такої риби відбувається вже після появи токсину, а сіль не вбиває токсин. Вона може тільки трохи загальмувати процес розмноження токсинів.
- Споживачеві невідомо про умови зберігання або транспортування: довге зберігання пораненої риби на ґрунті, перевезення навалом, без тари.
Як відзначають медики, якщо вам захочеться побалуватися в’яленою або сушеною рибкою на пляжі або купити такий продукт на стихійному ринку – згадайте ці рекомендації та купіть перевірені продукти.