Неділя, 28 Квітня

Літо – не лише пора жари і величезної кількості овочів і фруктів, але ще і пора заготівель, коли багато хто робить закручування на зиму з дарів літа, а досвідченіші роблять ще і алкогольні напої, серед яких особливе місце займає вишнева наливка. Літо є дуже цінною порою року, коли ми можемо сповна зарядитися вітамінами і корисними мікроелементами, які містять фрукти і овочі. Крім того, не варто забувати і про те, щоб заготовити дари літа із законсервованою в них життєвою силою у вигляді вітамінів на зиму. Один з найпопулярніших в народі способів законсервувати вітаміни на зиму – це зробити спиртову настоянку на фруктах. Спирт дуже добре зберігає смак і поживні речовини, що містяться у фруктах. Саме на нім настоюються різні фрукти. Рецептів настоянок є величезна кількість, але однією з найбільш поширених є вишнева наливка. Тим паче, що цей напій може стати справжньою прикрасою столу на святі, на яке ви запросите своїх друзів або родичів. Тим більше, рецепт приготування дуже смачної наливки частенько у кожного свій, і здивувати своїх гостей, швидше за все, буде чим. Журналісти порталу Дніпро Регiон дізнавалися, як підібрати інгредієнти для першокласної вишневої наливки, а також ми з вами поговоримо про основи і тонкощі рецептури вишневих наливок.

Інгредієнти для приготування вишневої наливки

Для приготування першокласної наливки, яку буде не соромно поставити на святковий стіл і почастувати нею своїх родичів і друзів потрібні не так багато компонентів. Розглянемо сьогодні класичний варіант цього алкогольного напою, який вже досить сильно прижився, зміцнився, і обріс народною любов’ю. І так, для відмінної наливки вам знадобляться:

  • Близько дванадцяти кілограм вишень(приблизно півтора десятилітрові відра).
  • Приблизно чотири кілограми меду(приблизно трилітрова банка, або трохи менше).

Коли інгредієнти ви підібрали – приступаємо до виготовлення нашого напою богів.

Рецепт приготування наливки з вишні

У будь-якому разі вишні перед початком виготовлення продукту слід перебрати, відкинувши гнилі і недозрілі.
Відбирати для нашого майбутнього напою слід тільки дозрілі і навіть трохи перезрілі.
Це дозволить вам дотриматися рецептури і зберегти ідеальний смак вишень в напої.
Перебрані вишні слід акуратно помити і розкласти на рушник або якусь тканину, щоб вони гарненько просохли. Після того, як вишні висохнуть, необхідно акуратно видалити з них усі кісточки.
Відразу ж після підготовки інгредієнтів і витягання усіх кісточок починаємо виготовлення наливки :

  • Вишнями, які у нас вийшли, наповнюємо барильце або бутель. Наповнювати слід не до самого кінця, треба залишити двадцять-двадцять п’ять сантиметрів(дві-три долоні) простору для бродіння.
  • Після заповнення вишнями відразу ж треба заповнити місткість медом. Мед має бути рідкий, щоб зміг просочити усі вишні і проникнути в усі шпарки. Якщо мед частково зацукрувався – можете його підігріти, опустивши в каструлю з теплою водою(близько 45 градусів цельсия).
  • Після заповнення місткість ставлять на три місяці бродити. Щоб ємність з вишнями не розірвало тиском газів, які виділяються при бродінні, слід або надіти гумову(латексну) рукавичку на шийку бутыля, зробивши в ній невеликий прокол голкою, або якщо використовуєте барильце, то виведіть з нього трубочку в ємність з водою.
  • Після того, як пройде досить довгий термін і вишні перебродять, слід процідити майбутню вишневу наливку через марлю і розлити по пляшках, після чого їх треба буде герметично закупорити. Пляшки і пробки до них мають бути стерильні. Можна їх прокип’ятити у великій каструлі перед розливанням наливки.

Пляшки нехай стоять тепер в темному місці і радують хазяїв на святковому столі. Зберігатися вони можуть декілька років. Пам’ятайте, що це живий продукт і його смак мінятиметься на всьому протязі зберігання.

Рецепт вишневої наливки з горілкою

Рецепт цей дещо простіше у виготовленні. Смак наливки також трохи відрізнятиметься від класичної. У цьому рецепті не обов’язково видаляти кісточки з вишень, але у такому разі зберігати наливку довше за напіврік дуже не рекомендується із-за проникнення отруйних речовин з кісточок. Та зате кісточки дадуть приємний мигдалевий смак. Втім, щоб видалити отруйну синільну кислоту, що виділяється кісточками, в напій і додають цукор.
Для приготування наливки вам знадобляться:

  • Літрова банка вишень.
  • Сто грам цукру.
  • Пол літра горілки.

Ягоди також слід перебрати. Кожну вишню слід проколоти.
Шари вишень пересипаємо цукром. Залишаємо трохи простору згори.
Усе це заливаємо горілкою під саму шийку. Накриваємо марлею, надіваємо гумку.
Ставимо в темне місце. Кожні пару днів трусіть місткість. Приблизно через десять днів процідите наливку.
Вишні закидаємо на дно стерильних пляшок і розливаємо наливку по пляшках.

Бережіть наливку в прохолодному місці. Споживайте відповідально.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: