Понеділок, 25 Листопада

З наближенням Медового Спасу (14 серпня) православні віряни готують свої кошики для освячення в які покладуть мед та вироби з маком.  Як вибрати правильний мед до свята читайте в матеріалі «Дніпро Регіон».

Вологість

Визначити справжній мед на око важко навіть професіоналові. Бувають такі вправні підробки, що і в лабораторії не одразу визначиш.

Найголовніший показник у меді – це вологість. Вологість не повинна перевищувати 20%, але що нижча — то краще. Деякі господині в домашніх умовах розчиняють мед у воді і капають туди йод — посинілий розчин говорить про те, що продукт доданий крохмаль або борошно.

Густота

Всі ми звикли, що справжній мед повинен тягнутися, лягати рівною «гіркою» нескінченно довго. Але якщо на вулиці дуже жарко, то, хоч як намотувати мед на паличку, він все одно буде рідким. Це може збентежити покупця.

Але якщо поставити цей мед у холодильник — він зовсім скоро стане «залізним», ложка стоятиме.
Виняток становлять деякі сорти, наприклад, акацієвий або вересовий. Мед цих сортів здатний залишатися текучим до середини зими, або навіть довше. Якщо на ринку в другій половині осені вам пропонують рідкий мед, варто насторожитися – найімовірніше, він був розтоплений або розбавлений глюкозним сиропом.

Колір

Колір меду залежить лише від рослин. Наприклад, мед із чистого цикорію – блакитного кольору. Якщо боїтеся нарватися на імітацію, то вибирайте темний мед – його складніше підробити. До того ж темний мед вважається кориснішим.

Найбагатшим на вітаміни можна назвати гречаний мед, липовий та каштановий. Світлий відтінок має акацієвий мед.

Смак та запах

Мед має характерний солодкий смак — його не сплутаєш ні з чим. Присмак карамелі або смаженого цукру свідчить про те, що продукт піддавали дії високої температури. Хороший мед має передавати аромат рослини. Але не кожен мед має аромат.

Ще багато хто вважає, що від справжнього меду має лупити в горлі. Це міф: буває мед дуже ніжний. До того ж важливо, який стан слизової оболонки у людини на момент дегустації. Якщо горло роздратоване — першитиме.

Зберігання

Звертайте увагу на прилавок, з якого торгують медом. Для цього продукту згубні прямі сонячні промені. Не варто купувати мед у торговців, які сидять уздовж дороги. Баночки з медом можуть стояти у них на сонці місяцями. У такому продукті нічого корисного немає – замість меду там суцільні глюкоза та фруктоза.

Найкращий матеріал для зберігання меду – стільники. Але якщо немає можливості купувати стільники, зберігайте мед у склі. Мед любить сухе, прохолодне місце – так що сміливо ставте баночку в холодильник. Там продукт може загуснути, але властивостей від цього не втратить.

Мед починає кристалізуватися за температури +13…+14 градусів. Чим далі від цих значень у будь-який бік, тим менша ймовірність кристалізації. Проведіть експеримент: поставте баночку з медом у морозильник до весни. Продукт не кристалізуватиметься, і навесні ви його дістанете в первозданному вигляді.

Вживання

Якщо вживати мед для здоров’я, то в день дорослій людині необхідно з’їдати не менше 50 грамів. Це приблизно 2,5 столові ложки меду в рідкому вигляді. Якщо мед густий, важливо не переборщити. Повільно розтопіть його і черпайте ложкою.

У жодному разі не потрібно розтоплювати мед у мікрохвильовій печі або на водяній бані. При нагріванні меду до 40 градусів і вище він втрачає свої цінні властивості і перетворюється на звичайний солодкий сироп.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: