Неділя, 8 Вересня

З приходом осінньо-зимових холодів постає питання, як не допустити переохолодження організму, особливо в польових умовах. На допомогу приходить термобілизна, яка підходить для будь-якого ступеня фізичної активності. Експерти розповіли, як правильно підбирати комплекти термобілизни та на що потрібно звертати увагу при виборі, повідомляє «Дніпро Регіон» з посиланням на видання Акцент.

Що таке термобілизна

Зазвичай під терміном “термобілизна” мають на увазі натільний комплект білизни, що складається з сорочки/футболки і штанів/кальсонів. Але сьогодні до цього поняття входять також шкарпетки, майки, шорти і навіть труси. Також вважається, що термобілизна – це так званий “перший шар”, який одягається безпосередньо на тіло. Проте сучасні виробники випускають термокофти та інший одяг “другого шару”, який дозволяє зберігати свободу рухів в різних погодних умовах.

Загалом, термобілизна – це елементи одягу, що виготовлені із сучасних натуральних, синтетичних чи змішаних матеріалів та виконують такі основні функції:

– відведення від поверхні шкіри зайвої вологи;
– регулювання теплообміну та збереження тепла людського тіла без перегріву;
– збереження свободи рухів та комфорту за будь-якої погоди та при будь-яких фізичних навантаженнях;
– підтримка гігієни тіла.

Матеріали для виготовлення термобілизни

Сьогодні для виготовлення термобілизни використовують переважно синтетичні та змішані матеріали, бо натуральні тканини на кшталт бавовни накопичують вологу між волокнами, що призводить до охолодження тіла. Щодо вовняних матеріалів, то повністю із завданням якісної підтримки теплообміну справляється лише досить дорога шерсть овець мериносів.

З синтетичних волокон найчастіше для термобілизни використовуються поліестер, поліпропілен, еластан. Перші два характеризуються хорошими показниками пото- і вологовідведення, а останнє не схильне до розтягування і деформацій. Проте, як і будь-яка синтетика, такі тканини мають низку недоліків.

Тому найчастіше для виготовлення термобілизни застосовують змішані матеріали, до складу яких входить як бавовна/вовна, так і синтетика. “Як правило, це технологічні матеріали, які розробляються спочатку для спортивного одягу, а потім вводяться в лінійки мас-маркету, – каже керуюча інтернет-магазин тактичного одягу та спорядження “Захисник” Христина Маціовська. – Наприклад, у нас в асортименті представлені термокомплекти білизни з матеріалу HexaWarm, розробленого для спортивних лінійок компанії Reebok. Його особливістю є можливість “розбивати” вітер односторонньо спрямованою мікропористою основою та швидке виведення назовні пари від тіла, що не дозволяє утворюватися всередині конденсату”.

Як правильно підібрати термобілизну

Насамперед, потрібно чітко розуміти, для яких цілей купується та чи інша термобілизна. Якщо передбачається активний рух – біг, активні заняття спортом, потрібно вибирати синтетичну білизну “першого шару”, яка інтенсивно вбиратиме піт, залишаючи верхній одяг сухий. Таким чином зберігатиметься необхідний термобаланс організму. Термоодяг “другого шару” зазвичай одягають при пасивному фізичному навантаженні, наприклад, водінні автомобіля, нешвидкій ходьбі або довгому стоянні на вулиці. І тут головне призначення речей – зберігати тепло людського тіла.

Якщо ж активне та пасивне навантаження чергуються, наприклад, при перебіжках з позиції на позицію, краще надіти два шари термобілизни. При цьому “перший шар” із синтетики буде вбирати вологу, а “другий” – не дасть людині замерзнуть.

І ще кілька порад щодо правильного підбору термобілизни:

– головне – термобілизна не може бути зі 100% бавовни, тому потрібно уважно дивитися на склад, вказаний на етикетці;
– не можна купувати термобілизну “на виріст” – вона повинна бути “розмір-в-розмір” і щільно облягати тіло;
– краще підбирати речі з ущільненими манжетами на зап’ястях і щиколотках, щоб у разі потреби можна було одягнутися за принципом багатошаровості;
– для комфортного використання потрібно враховувати температурний режим носіння, вказаний виробником. Якщо термокофта призначена для самостійного носіння за плюсових температур, не слід очікувати, що вона зможе замінити зимову куртку.

Наскільки правильно було підібрано термобілизну, просигналізує область коміру. Якщо в процесі носіння горловина залишається сухою, значить, вибір був зроблений правильно, і цей одяг послужить не один рік.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: