Субота, 23 Листопада

У Міністерстві юстиції розповіли, що частки у спадщині кожного зі спадкоємців є рівними, окрім випадків, коли спадкодавець, склавши заповіт, сам не розподілив спадщину між ними, розповідає Дніпро Регіон.

Згідно з повідомленням відомства, спадкоємці можуть домовитися між собою за усною угодою, якщо це стосується рухомого майна, або за нотаріально посвідченим договором, якщо, якщо це стосується нерухомого майна чи транспортних засобів. Також вони можуть змінити розмір частки у спадщині когось із них.

Існують два варіанти поділу (виділу) спадкового майна між спадкоємцями:

  1. договір про зміну розміру частки у спадщині (спадкоємці змінюють розмір спадкових часток – наприклад, один спадкоємець спадкує 1/3 частку спадщини, інший 2/3 частки спадщини);
  2. договір про поділ спадщини (спадкоємці визначають конкретне майно, яке може відповідати їх часткам у спадщині — наприклад, один спадкоємець спадкує квартиру, інший — житловий будинок).

Водночас договір про поділ спадщини не може бути посвідчений згідно із заповітом, в якому заповідач конкретизував розподіл свого майна між тим чи іншим спадкоємцем, та кожний спадкоємець за заповітом стає власником конкретної, вказаної в заповіті речі (одному – квартира, іншому – будинок).

Як правило, поділ спадщини здійснюється спадкоємцями відповідно до часток у спадковій масі, що належать їм згідно із законом чи заповітом. Тобто, при поділі спадкоємець отримує майно, рівне за вартістю його спадковій частці.

Раніше ми писали Не до жартів! Рятувальники попереджають, які області накриють заморозки

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: