П’ятниця, 17 Травня

Груша вважається примхливою садовою рослиною. Але якщо їй підібрати хорошого сусіда по ділянці, урожай буде величезним. Про це повідомляє Дніпро Регіон з посиланням на Главред.

Жоден фруктовий сад не обходиться без грушевого дерева. Але навіть якщо дачник все робить правильно, не завжди вдається отримати гарний урожай. Причина цього проста – погані сусіди. Главред розібрався, що можна і не можна садити поруч із грушею, щоб гілки ломилися від плодів.

Таким чином, вибираючи місце для посадки груші, варто уникати північного боку саду.

Ідеальне місце для груш – майданчик, закритий будівлями або насадженнями від північних вітрів, розташований у південно-західній частині саду. Груші зимових сортів розміщують поблизу від південної стіни будинку.

Ґрунт має бути родючим. Якщо основа ґрунту – пісок, то його слід поліпшити. Груша добре росте на суглинистому, але добре вологопроникному та насиченому поживними речовинами ґрунті.

Чи можна садити дві груші поруч

Садити дві груші поруч не лише можна, а й потрібно. Більшість сортів – не самоплідні або частково самоплідні. Тому два або навіть три дерева груші різних сортів, посаджені поруx, сприятимуть перехресному запиленню.

 

Чи можна садити грушу поруч із яблунею

Груші та яблуні є спорідненими видами, тому добре уживаються поруч. Також таке сусідство покращує врожайність дерев.

Які дерева можна садити поруч із грушею

Отже, ідеальним сусідом груші є ще одна груша, але іншого сорту.

Якщо посадити поруч клен, то він захистить фруктове дерево від плодожерки.

Хорошим сусідом для груші буде малина, смородина або виноград.

Багато хто цікавиться, які квіти можна посадити під грушею? Досвідчені дачники радять засаджувати пристовбурні ділянки чорнобривцями, дзвіночками, маргаритками. Ці квіти захистять дерево від шкідників.

Що не можна садити поруч із грушею

Слива. Ці два дерева є конкурентами. У їхньому протистоянні найчастіше перемагає слива. У результаті груша в’яне.

Вишня і черешня. Ці два дерева можуть заразити грушу своїми хворобами, тому розміщувати їх потрібно на відстані мінімум 10 м одне від одного. Тому відповідаючи на популярне запитання, чи можна садити грушу поруч із вишнею, відповідь буде однозначно ні.

Жасмин, бузок, калина, акація, бук. Ці рослини знизять урожайність груші на 50-70 %.

Хвойні дерева. Ці рослини підвищують кислотність ґрунту, тому їм не місце біля плодових дерев.

Ялівець може заразити грушу іржею.

Найкращі сорти груш для України

На першому місці рейтингу найкращих зимостійких сортів груш, які відмінно приживуться на території України, знаходиться улюблений багатьма “Дюшес”. Він успішно переносить українські морози, а плоди завжди великі та соковиті, пише Яскрава клумба.

На другому місці – сорт “Вільямс”. Це низькоросла груша, яка порадує яскравими і соковитими плодами. Цей сорт довго зберігає смакові якості. Крім того, груші легко транспортуються.

“Улюблениця Клаппа” посідає почесне третє місце. Плоди дозрівають наприкінці липня – на початку серпня.

На четвертому місці розташувався сорт осінніх груш під назвою “Лісова Красуня”. Вона славиться високою стійкістю до морозу (до -50°С). Легко вирощується в усіх регіонах України. Невибаглива до ґрунту і завжди радує врожайністю.

П’яте місце – низькоросла груша “Бланка”. Не боїться сильних морозів і рідко хворіє. Швидко плодоносить. Плоди відрізняються гарною лежкістю, тому підходять для тривалого зберігання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: