fbpx

Електроенергія подорожчає: Чи спроможні українці платити таку ціну?

Електроенергія подорожчає: Чи спроможні українці платити таку ціну?

З 1 серпня за електроенергію будемо платити на 54,6% більше, тариф збільшиться з 155,4 грн/МВт-год до 240,23 грн/МВт-год (без ПДВ). Чи спроможне населення заплатити таку ціну? В цьому питанні розбирався кореспондент Дніпро Регіон.

Таке рішення прийняла Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), зазначаючи, що це рішення вимушене і прийняте воно у зв’язку із дефіцитом коштів.

Це рішення було прийнято відповідно до пропозицій НЕК «Укренерго», наданих листом від 17.06.2020 № 01/21629, щодо необхідності перегляду тарифів на послуги з передачі електричної енергії та послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління у зв’язку із дефіцитом коштів, що виник за окремими складовими витрат структури тарифів. Зокрема, за статтями «витрати на виконання спеціальних обов’язків для забезпечення загальносуспільних інтересів, у тому числі із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел», «витрати на придбання допоміжних послуг».

Спочатку зростання тарифу передбачалося ще більше – в 2,1 раза – до 327,97 грн / МВт-год, а початковою пропозицією НЕК було довести тариф до 604,51 грн / МВт-год. Можливість знизити тариф з’явилася завдяки планам НЕК взяти кредитні кошти у міжнародних фінансових організацій (МФО).

На прохання представників бізнесу та народних депутатів комісія вирішила відмовитися від дворазового зростання тарифу. Глава регулятора Валерій Тарасюк повідомив, що «Укренерго» проведе додаткові переговори з МФО з метою збільшення обсягу залучених кредитних коштів.

НКРЕКП усвідомлює, що такий рівень тарифу на послуги з передачі електричної енергії є обтяжливим для споживачів електроенергії та може негативно відобразитись на конкурентоспроможності української промисловості, проте вимушена прийняти зазначене рішення відповідно до вимог законодавства України для забезпечення цілісної, збалансованої роботи НЕК «Укренерго», ДП «Гарантований покупець», ДП «НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ», ПрАТ «Укргідроенерго» та якнайшвидшого врегулювання проблемних питань в електроенергетичній сфері.

Чи спроможні українці платити таку ціну за електроенергію? Питання риторичне, адже карантин і вимушене безробіття не збільшили доходи населення, а лише погіршили ситуацію із сплатоспроможністю.

Читайте також,

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: