Понеділок, 20 Травня

З моменту створення першої автоматичної пральної машини в США в 1949 ці пристрої продовжують полегшувати побут домогосподарок. Але сучасні “пралки” змінилися як зовні, так і функціонально: додалися корисні функції на кшталт програм прання або самоочищення барабана, з’явилося багато складної електроніки. На жаль, чим складніша техніка, тим більше проблем може виникнути з її ремонтом. Фахівці авторизованого сервісного центру Samsung компанії “Рома-Сервіс” розповіли виданню “Дніпро Регіон” про найчастіші поломки пральних машин, з якими звертаються споживачі.

Проблема №1 – вийшли з ладу підшипники та сальники

Про таку поломку може свідчити гуркіт під час роботи машинки, кажуть інженери компанії “Рома-Сервіс”. Зазвичай це відбувається з пристроями, вік яких наближається до 4-5 років і більше, або які дуже інтенсивно експлуатувалися. Крім природного старіння підшипника із сальником, процес прискорюється при використанні неякісної води та дешевого прального порошку, а також «ядреної» хімії — всього того, що при взаємодії із сальником роз’їдає його, і він починає пропускати воду до підшипника.

Ремонт полягає в тому, що машину розбирають та змінюють деталь на нову. Щоб відсунути у часі виникнення цієї поломки, потрібно користуватися якісним порошком, встановити фільтри на воду та періодично виконувати профілактичне чищення барабана спеціальними засобами, а не лимонною кислотою чи оцтом. Деякі виробники додають у пральні машини функцію автоматичного очищення барабана.

Проблема №2 – не працює ТЕН

Ознаками неполадок з ТЕНом можуть бути збільшення часу прання та зниження його якості. Найчастіше проводиться заміна нагрівального елемента на новий. Іноді буває втрата контакту із платою управління, тоді треба перевіряти компоненти цієї плати.

Здебільше нагрівальний елемент ламається через утворення накипу, і чим вища температура прання, тим більше наростає вапняний наліт. Також на утворення накипу впливає частота користування машинкою – чим більше циклів, тим швидше ТЕН покривається нальотом.

Проблема №3 – хрестовина вийшла з ладу

Хрестовина – це деталь, яка з’єднує барабан із баком, тому її поламка супроводжується сильною вібрацією та тріскотом. Ремонт полягає у заміні деталі.

Для того, щоб хрестовина не так швидко виходила з ладу, рекомендується використовувати для прання рідкі засоби. На відміну від звичайних сипких порошків, вони повністю розчиняються навіть за низьких і середніх температур, не залишаючи нальоту на деталях машини. Капсули теж містять рідкий засіб для прання, але вони мають один недолік: при короткому циклі желатинова оболонка може не розчинитися і залишитися на одязі і на техніці. Тому фахівці компанії “Рома-Сервіс” рекомендують застосовувати їх лише з довгими програмами прання.

Проблема №4 – поломка щіток двигуна

При поломці щіток мотор перестає обертатися і, як наслідок, не рухає барабан. Сучасні інверторні двигуни позбавлені такої проблеми, а от у старих пральних машинах або в тих, що дуже інтенсивно експлуатувалися, вона зустрічається досить часто.

Також поломка щіток буває наслідком якоїсь внутрішньої причини. Для того, щоб ремонт був успішним, і техніка прослужила довго, майстер насамперед повинен знайти та усунути цю причину, і лише потім приступати до встановлення нових щіток. Так як оригінальні запчастини поставляються в зборі з мотором, для заміни деталі компанії “Рома-Сервіс” використовують якісні аналоги.

У неофіційних майстернях також змінюють стерті щітки на нові, але причину шукають не завжди, тому з великою ймовірністю поломка через деякий час може повторитися.

Проблема №5 – поломка амортизаторів

Амортизатори пральних машин з часом випрацьовуються, причому термін їхньої служби безпосередньо залежить від інтенсивності, з якою користуються технікою. Зрозуміти, що сталася поломка, можна за характерним стукотом та сильною вібрацією. Вирішення проблеми – заміна деталі.

Проблема №6 – збій електроніки

Електроніка, якою оснащені сучасні пральні машини, може збоїти у кількох випадках:

  • від перепаду напруги;
  • при експлуатації у приміщенні з підвищеною вологістю;
  • від осідання конденсату внаслідок різкого перепаду температури.

Після встановлення точної причини майстри виконують необхідний у конкретному випадку ремонт: заміну блоку живлення, перепрошивку, заміну дисплея, плати або пропаювання.

Щоб уберегти пристрій від виходу з ладу електроніки, під час експлуатації пральної машини рекомендується:

  • підключити техніку до мережі через стабілізатор напруги;
  • встановити машинку у сухому приміщенні;
  • подбати про якісну вентиляцію.

Проблема №7 – протікання порошкоприймачів, патрубків, ущільнювача

Якщо на корпусі пральної машини під час роботи з’являється вода, потрібно негайно зупинити прання і звернутися за допомогою до майстрів у сервісний центр. Причини протікання можуть бути такими:

  •  порошкоприймач тече через засмічення отворів для подачі води та при проблемах з напором;
  •  патрубок протерся або пересох;
  •  пошкодилася гума ущільнювача через контакт з гострими предметами (шпильки, скріпки та ін), а також через речі, які випадково були затиснуті дверима.

Деталі, що вийшли з ладу, потрібно замінити, а місця з’єднань обробити силіконом.

Проблема №8 – поломка помпи

Якщо вийшла з ладу помпа, працююча пральна машина видає характерний неприємний звук, а вода не зливається і підтікає з-під корпусу. Ремонт полягає в очищенні фільтра та заміні помпи на нову.

Проблема №9 – поломка замка дверей

З якої б причини не зламався замок дверей — спроба відкрити до клацання, заклинило від перепаду напруги — без блокування пральна машина не запуститься. Деталь підлягає заміні чи ремонту.

Як уникнути поломок пральної машини?

Багатьох поломок, які перераховані вище, можна уникнути, дотримуючись простих правил користування пральною машиною:

– ретельно оглядайте речі перед завантаженням на дрібні, гострі, вибухонебезпечні (наприклад, запальнички) предмети;

– при коротких програмах віддавайте перевагу рідким засобам для прання;

– не використовуйте агресивні миючі засоби, не призначені для пральних машин;

– раз на три місяці робіть профілактику техніки на максимальній температурі та зі застосуванням спеціальних засобів для очищення барабана;

– регулярно прочищайте щіточкою отвір в порошкоприймачі;

– не докладайте великих зусиль при відчиненні та зачиненні дверей;

– провітрюйте приміщення, в якому встановлена пральна машина;

– тримайте люк і порошкоприймач злегка відкритим.

Якщо все ж таки ваша техніка вийшла з ладу, довіряйте ремонт своєї пральної машини авторизованим сервісним центрам на кшталт “Рома-Сервіс”. Переваги такого підходу є очевидними, оскільки офіційні партнери виробників:

– дають гарантію на запчастини та роботу;

– безпосередньо працюють із компаніями-виробниками;

– інженери проходять офіційне навчання та мають сертифікат на виконання робіт;

– офіційна майстерня виконує зобов’язання щодо терміну експлуатації, а саме протягом заявленого виробником часу (або 10 років у разі, якщо він не вказаний), завод зобов’язаний поставити необхідні для ремонту запчастини. Якщо відремонтувати виріб неможливо, його міняють на новий або повертають гроші;

– використовують у роботі оригінальні запчастини чи встановлюють високоякісні аналоги.

Roma.UA

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

2 Коментарі
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
2
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: