fbpx

Доставка посилок: що хочуть змінити

Доставка посилок: що хочуть змінити

Доставка посилок стала об’єктом чергової ініціативи Верховної Ради України, яка в першому читанні прийняла законопроект про зміни до Податкового та Митного кодексів. Головне нововведення – введення обов’язкового пред’явлення паспорта або ІПН при отриманні посилки з-за кордону населенням.

Мета змін в правилах доставки посилок

У пояснювальних записках вказується, що метою ініціатив є посилення боротьби з контрабандою, а також:

– створення електронних реєстрів посилок;

– збільшення ефективності контролю переміщень відправлень;

– поштові оператори і перевізники визначаються податковими агентами;

– упорядкування питань акцизів;

– ефективність контролю на митниці.

Доставка посилок: що хочуть змінити
Доставка посилок, зміни

Посилення митного контролю

Впроваджується комплексне рішення адміністрування на митниці з метою посилення боротьби з контрабандою і спробами перевезення незаконних товарів. У цьому сприятиме:

– автоматизація контролю на митниці;

– оформлення відправлень;

– аналіз даних з реєстрів міжнародних відправлень (в цьому велику роль і буде грати ідентифікація відправників і одержувачів)

Податковий ліміт

Нижній поріг податкового ліміту повернеться до рівня 2019 року і складе 150 євро. До цієї суми покупки податком обкладатися не будуть. За перевищує суму доведеться заплатити 20% ПДВ і 10% мита.

Наприклад, за покупку вартістю 160 євро доведеться заплатити митниці 3 євро податків (2 євро – 20 відсотків ПДВ і 1 євро – 10 відсотків мита від 10 євро, що перевищують ліміт).

Виняток становитиме особистий ввезення товарів – дозволено безмитно ввозити на суму 500 євро (в аеропорту – 1000 євро). Обмеження на таке ввезення – не частіше, ніж раз на три дні.

Збільшення «сірих схем»

Повернення безмитного порога до 150 євро загрожує збільшенням «сірих» схем. Чим більше пільг отримують фізичні особи, тим більше ризик їх використання в злочинних цілях. Отримуючи через окремих фізичних осіб товари без оподаткування, можна формувати великі партії для подальшого їх продажу в Україні.

Втім, це проблема далеко не тільки нашої країни. Маніпуляції подібного роду поширені і в Європі. За даними Єврокомісії, щорічно країни ЄС недоотримують 5 мільярдів євро ПДВ через махінації в онлайн-продажах.

Доставка посилок: що хочуть змінити
Посилки від Нової пошти

Думка поштових операторів

Нововведення, що ініціюються Верховною Радою, безпосередньо торкнуться поштових операторів, які зіткнуться з необхідністю ідентифікувати кожного клієнта. Реакцію двох провідних поштових операторів України «Нову Пошту» і «Укрпошту» дізнався 24 телеканал.

В «Укрпошті» висловили побоювання, що нововведення можуть викликати колапс в галузі. Українці не зможуть отримувати посилки з-за кордону в почтоматах. Як наслідок, у відділеннях збільшаться черги і час обробки замовлень.

«Нова пошта» погоджується з колегами, відзначаючи, що жоден оператор в Україні на даний момент не готовий до обробки таких даних.

Обидва оператора також зійшлися в тому, що контроль і збір паспортних даних не вирішить проблему контрабанди в країні. Дрібних замовлень фізичних осіб, що проходять через «Укрпошту», припадає лише 2% від загальної ваги перевезень. Ці посилки до того ж перевіряють на митниці за допомогою рентгена, що практично унеможливлює провезення заборонених товарів. А контрабанда зосереджена в перевезеннях більшого формату.

У «Новій пошті» також підкреслили, що за всі роки роботи компанії з міжнародними посилками не було зафіксовано жодного випадку контрабанди. Значна частина нелегального ввезення здійснюється через пункти пропуску, де поштові оператори не працюють.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: