Субота, 23 Листопада
Вагітність – це хвилюючий період радісних очікувань, але для безробітних жінок він може стати часом випробувань і невизначеності. То ж державна допомога непрацюючим вагітним є важливим аспектом соціальної підтримки громадянок і захисту їхнього добробуту. Як в Україні допомагають вагітним жінкам, про це повідомляє Дніпро Регіон з посиланням на департамент соціальної політики ДМР.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» право на державну допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами мають вагітні жінки, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Хто з жінок має право на державну допомогу. Список

 жінки із числа військовослужбовців Збройних Сил, Держприкордонслужби, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, інших військових формувань, Держспецтрансслужби, Держспецзв’язку та із числа поліцейських, осіб начальницького і рядового складу органів та підрозділів служби цивільного захисту, Державної кримінально-виконавчої служби —
для них передбачена допомога у розмірі 100% грошового забезпечення;
 жінки, звільнені з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи та організації —
 у розмірі 100 % середньомісячного доходу;
 жінки, зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні —
 100% мінімального розміру допомоги по безробіттю;
 аспірантки, докторантки, клінічні ординаторки, студентки закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти —
 у розмірі місячної стипендії;
 непрацюючі жінки та жінки, зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності, які не беруть участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
 у розмірі 25% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи з розрахунку на місяць.

Щоб отримати допомогу. Які потрібні документи

Щоб отримати допомогу, не пізніше 6 місяців від закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, зверніться до управління соцзахисту населення за місцем проживання із:
 заявою;
 копією паспорта та РНОКПП;
довідкою, виданою лікувально-профілактичним закладом або інформацією про номер запису в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я про сформований медичний висновок про тимчасову непрацездатність категорії “Вагітність та пологи”;
довідкою з основного місця служби або навчання – про те, що жінка служить або навчається;
довідкою ліквідаційної комісії – про те, що жінка звільнена з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи та організації;
довідкою центру зайнятості про те, що жінка зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна;
 заявою з банку з реквізитами рахунку для проведення виплати.

Хто має право на декретні виплати та як їх отримати

В Україні кожна жінка має право на декретні виплати. Однак що стосується тривалості їх виплат, то термін також різниться. Все залежить від кількості дітей, які очікує жінка.

Якщо очікує на одну дитину, то декретна відпустка складатиме 126 календарних днів декрету (70 днів до пологів та 56 днів після).

Якщо жінка виношує більше, ніж одну дитину – відпустка триватиме 140 днів (по 70 днів до та після пологів).

Якщо вагітна жінка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, вона може розраховувати на оплату 180 днів декретної відпустки. Для отримання таких виплат, необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: