Що ви знаєте про свій край? Чи знаєте ви історію, цікаві факти свого краю? Чи готові ви мандрувати? Не всі мають змогу та час на подорожі, а редакція сайту Регіон Дніпро разом з ГО “Дивна Україна” продовжують розкривати туристичні маршрути Дніпропетровської області.
Наразі пропонуємо мандри по землі Василівської сільської ради, яка знаходиться на мальовничих теренах Посамар’я Новомосковщини. Ці землі туристично привабливі не лише природничо-ландшафтним комплексом, а й унікальними байрачними лісами, заливними луками реліктового Самарського лісу з його озерами, на яких досі збереглися цілі острови з білого латаття.
В прадавньому степу збереглися куточки з червонокнижними рослинами: ковилою, орхідеями, горицвітом та багатьма іншими, також є колонії легендарних байбаків.
Крім унікальної флори і фауни, ці землі мають свою неповторну історичну спадщину, починаючи з четвертого тисячоліття до нашої ери, коли тут з’явилися кочові племена в пошуках пасовищ для своїх незчисленних отар. По степу збереглися кургани та городища скіфів сарматів та перших слов’янських племен. В назвах урочищ відображена козацька доба цього регіону: Імперський період родом Родзянків та графським родом Ностніців.
За ініціативи та підтримки голови Василівської сільської ради Ю.А.Писаренко започатковано проєкт розвитку зеленого туризму на базі сільської ради.
В рамках проєкту створили історико-краєзнавчий музей та облаштували територію під базовий наметовий табір «X-TERRA.UA», першими гостями якого були волонтери з ГО «Позитивний Павлоград» та представники зарубіжних волонтерських організацій, які перебували на Дніпропетровщині в рамках програми по обміну досвідом.
Розроблені туристичні маршрути під загальною назвою « X-TERRA.UA-GREENWAY».
Ці маршрути дають можливість познайомитись не лише з природою та історією нашого краю, а також з етнічною кухнею, рецепти страв, яких зберігаються і передаються з покоління в покоління місцевими поселянами.
Поблизу, північно-західної околиці села Василівки, знаходиться пагорб під назвою Бекет. Бекетами за часів козацтва називали сторожеві прикордонні пости, які були розставлені по степах козацької України і існували до другої половини 18-го століття. В 2002 році за ініціативи козаків Василівського куріння, які входили до спілки українського козацтва, були проведені роботи по відтворенню Бекету, була споруджена сторожова вежа та встановлений поклонний хрест в пам’ять полеглих захисників нашої вітчизни. З цього моменту Бекет стає візитівкою нашої землі, його зображення ввійшло як елемент при створенні герба Василівськоі сільської ради.
Інформацію підготував Михайлов Юрій Іванович.
Нагадаємо, раніше ми писали, Розвиток туризму в Дніпропетровській області набирає обертів!