fbpx

Дніпровські дива: зелений сільський туризм на Василівських землях

Дніпровські дива: зелений сільський туризм на Василівських землях

Що ви знаєте про свій край? Чи знаєте ви історію, цікаві факти свого краю? Чи готові ви мандрувати? Не всі мають змогу та час на подорожі, а редакція сайту Регіон Дніпро разом з ГО “Дивна Україна” продовжують розкривати туристичні маршрути Дніпропетровської області.

Наразі пропонуємо мандри по землі Василівської сільської  ради, яка знаходиться на мальовничих  теренах Посамар’я  Новомосковщини. Ці землі  туристично привабливі не лише природничо-ландшафтним комплексом, а й унікальними байрачними лісами, заливними луками реліктового Самарського лісу з його озерами, на яких досі збереглися цілі острови з білого латаття.

Дніпровські дива: зелений сільський туризм на Василівських землях Новомосковщини

В прадавньому степу збереглися куточки  з червонокнижними рослинами: ковилою, орхідеями, горицвітом та багатьма іншими, також є колонії легендарних байбаків.

Крім унікальної флори і фауни, ці землі мають свою неповторну історичну спадщину, починаючи з четвертого тисячоліття до нашої ери, коли тут з’явилися кочові племена в пошуках пасовищ  для своїх незчисленних отар. По степу збереглися кургани та городища скіфів сарматів та перших слов’янських племен. В назвах урочищ відображена козацька доба цього регіону: Імперський період родом Родзянків та графським родом Ностніців.

За ініціативи та підтримки голови Василівської сільської ради Ю.А.Писаренко започатковано проєкт розвитку зеленого туризму на базі сільської ради.

В рамках проєкту створили  історико-краєзнавчий музей та облаштували територію під базовий наметовий табір «X-TERRA.UA», першими гостями якого були волонтери з ГО «Позитивний Павлоград» та представники зарубіжних волонтерських організацій, які перебували на Дніпропетровщині в рамках програми по обміну досвідом.

Розроблені туристичні маршрути під загальною назвою « X-TERRA.UA-GREENWAY».

Ці маршрути дають можливість познайомитись не лише з природою та історією нашого краю, а також  з етнічною кухнею, рецепти страв, яких зберігаються і передаються з покоління в покоління місцевими поселянами.

Поблизу, північно-західної околиці села Василівки, знаходиться пагорб під назвою Бекет. Бекетами за часів козацтва називали сторожеві прикордонні пости, які були розставлені по степах козацької України і існували до другої половини 18-го століття. В 2002 році за ініціативи козаків Василівського куріння, які входили до спілки українського козацтва, були проведені роботи по відтворенню Бекету, була споруджена сторожова вежа та встановлений поклонний хрест  в пам’ять полеглих захисників нашої вітчизни. З цього моменту Бекет стає візитівкою нашої землі, його зображення ввійшло як елемент при створенні герба Василівськоі сільської ради.

Інформацію підготував Михайлов Юрій Іванович.

Нагадаємо, раніше ми писали, Розвиток туризму в Дніпропетровській області набирає обертів!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: