Субота, 23 Листопада

Дивний край – Дніпропетровщина!!!! Який ти багатий на історію, скільки нам ще невідомо, а дещо тільки взнаємо!
Чи знаєте ви, що на Дніпропетровщини в Магдалинівському районі є дивне місце з назвою Чернеччина? А чули ви звідки така взялась така назва?
Коли саме утворилась Чернеччина достеменно невідомо, та перші поселенці з͑′явились на території ще в другому тисячолітті до нашої ери. Приорілля в далекому минулому було вкрите лісами, багатими на птахів, звірину. Лимани та озера повнились різноманітними видами риб. Поряд розкинулись родючі землі. І, можливо, саме через це втікачі з різних країв зупиняли свій біг саме тут.

Перший монах був відлюдником, поступово навколо нього стали збиратися учні, а потім заснували  монастир, обнесли його валами, викопали глибокі рови. Назву цей монтастир отримав Нехворощанський, назва походить від кущовидної трави – нехворощ, з якої виготовляли віники.

Нехворощанський монастир на мапі 1736 року

  Монастир володів Млином на Орілі, лісом, уступом Тира, двома рибними озерами, слободами Гупалівка та Нехворощанська Чернеччина.
Монастир називався «войськовим» і відбували певні повинності на користь війська. Ченці були не тільки ченцями-монахами, а й воїнам, що захищали себе і людей, які поселились поряд з монастирем.
Територія була окреслена, формою і наближалася до квадрата розміром 50х50 сажнів.

Після ліквідації січі, Нехворощанський монастир почав занепадати, тут ще певний час доживали свій вік колишні запорожці. 1780 р. в монастирі розташувалось Катеринославське духовне управління, а в 1786р. монастир ліквідовано.

1799 р. Нехворощанську церкву перенесли в Нехворощанську Чернеччину. Згодом й інші монастирські будівлі зникли, згладились захисні вали.
На сьогодні історики точно не можуть визначити місцезнаходження Нехворощанського Успенського монастиря. Карта ХVІІІ століття та розповіді старожилів дозволяють стверджувати, що монастир був поруч з озером Святим, а опитування місцевого населення показало, що назва озера – „Святе”, невипадкова. У ньому, за легендою, сховані золоті дзвони Нехворощанського монастиря, які ченці сховали під час нападу татар.  Серед місцевих ходять легенди про глухий дзвін, який лунає з Святого озера на свято Успіння. Існує ще версія, що  назва озера “Святе” йде від того, що вода в озері завжди свята, тому що в ньому проводили обряди хрещення, освячували воду на свята.
Також, монастир знаходився біля лісу – Рідкодуб, зараз цей ліс має назву Монастирський (під час Другої Світової війні всі дуби були вирубані та вивезені до Німеччини).
У 1920-х рр. останні будівлі монастиря були знищені. Згодом й інші монастирські будівлі зникли.
Нині на території монастирища збереглися порослі чагарниками земляні вали та кладовище, останні поховання на якому датовані 1972 роком.


Тепер і зрозуміло, що назва Чернеччина походить від слова “чернець”, і вказує на те, що місцевість довкола монастиря належала ченцям Нехворощанського монастиря.

Нагадаємо, раніше ми писали, про історичні пам′ятки Межівщини

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

5 1 голос
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: