Субота, 4 Травня

Світ змінюється шаленими темпами, а разом з ним змінюємся і ми, і наші звички, і наші уподобання. Пандемія внесла корективи у таку сферу, як туризм і ми навряд чи цього року будемо відпочивати за кордоном. Але в цьому є й позитив – в нас з’явилась можливість більше дізнатися про край, в якому живемо. Іноді тут, поруч є такі цікаві місця, про які ми навіть не здогадувались. І може колись ми будемо дякувати вірусу за те, що змусив нас відпочитвати в Україні і дозволив доторкнутися до історіі нашого краю. Кореспондентка Дніпро Регіон поцікавилась у представниці ГО «ДивнаУкраїна» Ольги Філь, як вона бачить перспективи розвитку нашого, місцевого туризму. Чи є в нас на що подивитися і що показати гостям, можливо навіть іноземним.

ДР:  – Почнемо з головного питання – як Ви бачите туристичний потенціал Дніпровського регіону?

– А давайте подивимось “у корінь”. У кожної будівлі, у кожної держави і, навіть, у землі є свій фундамент. Фундаментом території, на якій розташована Дніпропетровська область, є Український кристалічний щит і він може стати одним з об’єктів туристичної привабливості нашого регіону.

ДР:– Невже? І яким же чином?

– Не дивуйтесь, все дуже просто. Український кристалічний щіт – це одна з найдревніших докембрійських геологічних структур на планеті Земля і тягнеться він майже 1000 км – від берегів Азовського моря до самого кордону з Білоруссю та займає більше третини теріторії всієї України.

В межах теперішньої Дніпропетровської області, в поперек всієї площини, а це відстань в 75 км (смуга між містами Дніпро і Запоріжжя), дуже-дуже давно щит дав тріщину, тим самим піднявши на поверхню землі брили найдревніших архейських гранітів, вік яких близько 3 мільярдів років. Уявіть собі – вони майже ровесники нашої планети Земля!

І ось через той розлом, повернувши своє русло на 90 градусів, поніс свої води на південь могутній Дніпро, утворивши унікальні і знамениті Дніпрові пороги, а це окрема тема для екскурсійних маршрутів.

Повернемося до гранітного щита. З ним пов’язані родовища урана, графіта, апатитів, бальзатів, каоліна, дорогоцінних та полудорогоцінних каменів, ну. а це вже напрямок прмислового туризму – видобувних кар’єрів, різних підприємств по переробці і оздобленню природного каменю.

Ще хочу зауважити, що граніт – це магматична гірська порода, яка в своїй більшості складається з кварцу та польового шпату і має багату цвітову палітру від темно-червоного до сіро-білого. І як раз в нашій області це можна побачити як ніде. І коли ці породи виходять на поверхню землі наших неосяжних степів, своїми чудернацькими формами вони створюють мальовничі природні ландшафти – а це унікальний простір для шанувальників зеленого туризму.

ДР:– Як цікаво!

– І це ще не все. Дослідницька робота українських геологів показала, що в Українському кристалічному щиті, як і в структурах докембрійських гранітів Австралії і Канади, були знайдені родовища золота, але воно сховане під осадовими відкладеннями на глибині від 40 до 250 метрів. На теріторії Дніпропетровської області фахівцями визначені місця для промислової розробки золота – це балки Солонянського і Нікопольського районів – такий собі наш «клондайк», і тут можна розвивати пригодницький туризм.

ДР: – Ви мені відкрили очи! Яке багатство – оті наші граніти! Правду кажуть, що скарб у нас під ногами!

Підождіть, і це ще не все. Ми добре знаємо, що міцний камінь граніт широко використовується у будівництві, але цим каменем користуються, також, різні маги та езотерики. Вони стверджують, що граніт може оберігати людину від любої негативної енергії, благотворно сприяти на її пам’ять, комунікабельність і розумові здібності. Кажуть, що про ці властивості гранітів знали ще в сиву давнину і місця виходу брил граніту на поверхню землі вважались священними. Саме тому, такі місця виходу гранітних брил можуть бути корисними для розвитку езотеричного туризму.

Я особисто, дуже люблю бувати в місцях виходу гранітів і добре, що їх у нас багацько і всі вони різні та притягують до себе, наче магніт.

Отже, не баріться, мандруйте рідним краєм, милуйтеся і спостерігайте за його природою, вивчайте його історію і культуру. А Клуб мандрівників «Дивна Україна» вам в цьому залюбки допоможе.

Фото: Ольга Філь

Нагадаємо, раніше ми писали, На Дніпропетровщині у парку з’явився зелений велетень (Фото)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: