Субота, 4 Травня

Що ви знаєте про Межову? А чи знаєте де вона знаходиться? А чим славиться?

Сайт Дніпро Регіон разом з ГО “Дивна Україна” продовжують розкривати та розповідати про славетні історичні місця Дніпропетровської області.

Які цікаві історії зберігає, цей дивний край, нашої області, наприклад, чи знали ви, що в селі Іванівка збереглася цікава пам’ятка мурованої архітектури, Покровська церква. Повна назва Церква Покрови Пресвятої Богородиці (Свято-Покровська церква). Вона наслідує традиції Лівобережної України 17-18 ст.

Це безперечно найстаріший храм на Межівщині, який побудований у 1840 році, з бутового каменю піщаника, а грати на вікнах викували місцеві ковалі. Церква була збудована на кошти парафіян і будувалася 10 років.

В інтер’єрі збереглася ліпнина і фрагменти розпису, це зразок зрілого класицизму. В радянський період дзвіниця та верхній поверх були розібрані, залізо пішло на переплавляння для сільськогосподарського інвентарю, а в приміщенні був склад, зерносховище.

У 2002 році, за сприянням священника Володимира Бакая, почалася реконструкція церкви. На зараз відремонтована частково тільки одна частина приміщення, і то вона не опалюється і  протікає дах.

У 2004 році церква відновила свою роботу, службу справляють тільки 2 рази на рік, на великі свята, а саме на Великдень та на Покрову.

На даний час Свято-Покровська церква має статус пам’ятки архітектури місцевого значення.

Біля церкви є не менш важлива історична пам’ятка – церковний колодязь. Обкладений бутовим каменем піщаником на глибину до 25 м. За переказами місцевих старожилів, коли активісти прийшли розбирати церкву, священник вкинув декілька обрядових золотих та срібних предметів у цей колодязь, навіть і свій натільний великий золотий хрест. Тому вода в колодязі дуже смачна, а за цілющими властивостями найкраща в селі. Також за спогадами місцевих, через село проходили різні загони: армія Будьонного, загони Щуся, Ланцова, Нестора Махна, які зупинялися тут, щоб напитися джерельної води та напоїти своїх коней.

Наразі ця історична пам’ятка потребує естетичного оформлення, необхідно поміняти зруб, огородити та встановити табличку «Історична пам’ятка – 1840 рік».

Нагадаємо, раніше ми писали, Дніпровські дива: туристичні можливості Межівської ОТГ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: