Неділя, 28 Квітня

Сайт Дніпро Регіон з ГО “Дивна Україна” далі продовжуть розповідати та розкривати туристичні краєвиди, народно-фольклорні та культурні традиції Дніпропетровської області.

В поточному 2020 році Дивна Україна вперше здійснила мандрівку в дивовижний і неперевершений світ української народної пісні, а саме, Подніпровської козацької пісні, яка, до речі, занесена до списку нематеріальної культурної спадщини міжнародної організації ЮНЕСКО.

Ми побували в гостях у народно-фолькльорного гурту «Криниця» та його молодшого супутника «Криниченька» міста Підгороднє, що на Дніпропетровщині, розповідає член правління Ольга Філь.

Виявляється, що в старовинних піснях, які збериглися до сьогодення, просліджується опис фрагментів козацького життя в різних його подробицях і, саме в них, можна найти відповіді на тисячі питань, які виникають стосовно козацького періоду України.

Ми дізнались про особливості виконання козацької пісні – її протяжність і виконання гуртом без супроводу музичних інстументів і, що під час виконання, зосередженним на пісні виконавцям, властивий самозаглиблений стан, наближений до молитви-медітації.

Також, козацькій пісні властивий сольний заспів та сольний верхній голос, які в народі називають дієсловами «заводити» та «виводити-тягти». Вони виконуються голосним насиченим звуком із формуванням його у грудній клітині, а манера виконання є спільною, як для чоловіків, так і для жінок.

Неймовірно-дивовижні відчуття ми відчули, коли почали самі співати цих пісень під керівництвом фахівців гурту «Криниця», бо виявляється, що спів – це не тільки мистецтво і розвага, а це ліки, яким немає рівних і про це свідчать дослідження провідних психологів світу.

Виявляється, що коли людина співає, навіть якщо у неї відсутній слух і почуття ритму, у неї в організмі відбувається:

  • підвищення рівня ендорфінів;
  • збільшення енергії;
  • тренування легень;
  • зняття стресу;
  • очищення дихальних шляхів
  • вмикається природний нейростимулятор.

Отже мандрівка в історію козацької пісні стала для нас не тільки пізнавально-емоціональною, а й лікувальною.

Так що, шановні українці – співайте!

Адже ми – співоча нація!

Нагадаємо, раніше ми писали, Дніпровські дива: забуті світи українського села Башмачка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

5 1 голос
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: