Понеділок, 16 Грудня

Дніпровська майстриня виготовляє казкові кімнати-мініатюри. Моделі кімнат Юлії Герасименко передають неповторну атмосферу житла наших пращурів. Який надзвичайний талант має жінка та як їй вдається так яскраво і лаконічно висловлювати думки у творчості, розповість Дніпро Регіон з посиланням на Міський сайт.

Кожна модель кімнати, створена Юлією, змушує здивуватися, скільки красивих і значущих деталей вона вміє об’єднати в одній маленькій мініатюрі!

Наприклад, модель «Бабусина кімната в українському домі» – це спогад про літо у селі у бабусі, про простір, наповнений теплом та затишком. Тут ікони святих є сусідами з рушниками, дбайливо вишиті бабусею подушки, сімейні фотографії, портрет Тараса Григоровича… Саме спогади про безтурботне дитинство надихнули майстриню на створення цієї тематичної мініатюри. Розміри роботи всього 33х24х7 см. Але скільки тут прекрасних і значущих деталей!

Юлія Герасименко із задоволенням розповіла про свої роботи.

Українська хата — це символ України.

Почувши такі слова ви зразу собі уявляєте білу невисоку хатинку під солом’яним дахом.

У давнину наші предки називали Берегинею своє житло, бо воно оберігало не лише від холоду, від зла, але й берегло чистоту людської душі.

Кожна частина житла мала своє символічне значення. Піч символізує собою родинне вогнище і була священна, як мати. Вона обігрівала, годувала всіх.

Зазвичай її ставили при вході до світлиці, по діагоналі до покуття. Поки вогонь є в печі, жодні злидні не можуть проникнути до хати через двері або через димар.

Ставилися до печі, як до живої істоти, часто називали матір’ю або годувальницею, що зміцнює родину. Господарка мала щодня підмазувати піч і підмітати чистим віничком, а в суботу — підбілювати й розмальовувати візерунками. Піч зберігає давнє священне значення для господаря, тому її найчастіше розмальовували чудовими візерунками. Вважалося, що ворожа сила, задивившись на цей розпис, забуває про своє лихе діло. У прадавні віки, коли не було церкви, сім’я молилася біля печі, яка виконувала функцію родинного вівтаря.

Коли в печі випікався хліб, у хаті не можна було підмітати, бо це неповага до хліба. Також не можна лежати на печі, щоб не турбувати її в цей священний час.

Чи любите ви коней так, як люблять їх батьки моєї замовниці?

Коні – це не просто тварини. Це сенс життя для цих людей.

Особливо приємно, що улюбленці ще й здобувають нагороди на змаганнях.

Стайня – це не просто місце, де живуть коні. Це другий дім.

Тому на особисте свято на подарунок був виконаний такий румбокс. Гачки – для нагород.

Румбокси з мініатюрою в українському стилі

Ще пропоную вашій увазі два моїх румбокси з мініатюрою в українському стилі – чудова ідея для подарунку за кордон або для власної колекції на згадку про рідних .

Румбокси мають розміри 33*24*7 см.

Мають дві петлі для кріплення на стіну, але той, що з портретом Шевченка також можна поставити на поверхню за рахунок “ніжок”.

Використані матеріали: дерево, двп, тканина, дизайнерський картон, фурнітура, акрилова фарба.

Адвент-календар

 Створення адвенту займає достатньо багато часу, адже я роблю його “з нуля”. Тобто саму основу-скриньку теж роблю я.

Основа зроблена з палітурного картону.

Не лякайтеся! Це дуже міцний картон, який я додатково укріплюю додатковими матеріалами. Тому можу вас запевнити, що з календарем нічого не трапиться.

Але попереджаю: боїться води і неакуратного використання!

Форму основи, кількість скриньок, нумерацію, кольорову палітру, тематику і все-таке інше можна зробити за вашими ідеями і побажаннями.

Ключниця “Двері Моніки”

Вже минуло чотири роки, як в мойому асортименті завдяки одній добрій людині з’явилася ключниця “Двері Моніки”.

– За цей час я зробила більше 260 копій, які роз’їхалися по 15 країнам світу, уявляєте!?

Спочатку це була проста ключниця, пофарбована в фіолетовий колір (який, до речі, я одразу змінила на інший відтінок, більш автентичний). Згодом з’явилися варіації з додаванням інших кольорів на основу, зміна кількості гачків, зміна розміру…. Навіть комод (міні-скринька) з’явився.

Таким же чином з’явився ще такий варіант, де поміж гачків на прохання замовниця були додані різнокольорові цяточкі по типу тих, що в лейблі назви серіалу».

Фото Юлии Герасименко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

5 1 голос
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: