fbpx

Дніпрянам варто поквапитися: залишився місяць, аби позбутися старих гривень

Дніпрянам варто поквапитися: залишився місяць, аби позбутися старих гривень

Вже з 1 жовтня українці не зможуть розрахуватися монетами по 25 копійок та паперовими гривнями зразку до 2003 року, передає Дніпро Регіон.

З 1 жовтня всі магазини, кафе, ресторани, сфера побуту тощо не мають приймати як засіб розрахунку такі монети та купюри, а здати готівку до кас банків України і зарахувати на рахунок можна буде до 16 жовтня.

«Водночас громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти монети номіналом 25 копійок та старі банкноти, уведені в обіг до 2003 року, на монети та банкноти інших номіналів і зразків упродовж наступних трьох років:

в усіх українських банках – упродовж одного року з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2021 року включно;

у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ) – упродовж трьох років з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2023 року включно»,  – зауважив директор Департаменту грошового обігу Національного банку Віктор Зайвенко.

За словами заступника Голови Національного банку Олексія Шабана, Нацбанк України продовжує «наводити лад у готівковому обігу та приводити його до світових стандартів».

«Головна мета наших рішень – спростити готівкові розрахунки та підвищити їхню зручність для користувачів. Також ми дбаємо про економічну доцільність та підвищення якості готівки у обігу. У результаті банкнотно-монетний ряд гривні скоротиться із 17 номіналів до 12. Усього в ньому залишиться 6 номіналів монет та 6 номіналів банкнот, що відповідає міжнародній практиці. Він стане впорядкованим та зручним», – наголосив заступник Голови Національного банку.

Слідом за 25 копійками і старими гривнями, слід приготуватися 1 і 2 гривням зразків 2003–2007 років та металевим гривням старого зразка (золотисті монети, виготовлені до 2018 року)  – після повернення в банк вони в обіг більше не попадуть і поступово заміняться на сріблясті більш «молоді» монети.

Довідково

За період з 01 жовтня 2019 року по 31 серпня 2020 року з готівкового обігу вилучено 77,5 млн штук монет дрібних номіналів, із них номіналом:

1 коп. – 3,5 млн штук або 0,14 % від монет цього номіналу в обігу;

2 коп. – 1,9 млн штук або 0,14 % від монет цього номіналу в обігу;

5 коп. –  23 млн штук  або 1,3% від монет цього номіналу в обігу;

25 коп. – 49,1 млн штук або майже 3% від монет цього номіналу в обігу.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x