Субота, 27 Квітня

Індексація зарплати має проводитися регулярно у зв’язку з урахуванням зростання споживчих цін. Її не здійснюють лише в ті місяці, коли працівникам підвищують посадовий оклад. При цьому індексується не вся зарплата, а лише її частина, повідомляє  Дніпро Регіон  з посиланням на biz.today.ua

Індексація зарплати провадиться заради того, щоб хоча би частково компенсувати працюючим громадянам зростання споживчих цін. У різні місяці вона може бути різною, оскільки і темпи зростання цін також різні. Проте, є загальні правила нарахування індексації зарплати.

Ці правила такі:

  • У місяці, в якому працівнику підвищують оклад чи тарифну ставку, індекс споживчих цін (ІСЦ) приймають за одиницю чи 100%. Його приймають за вихідний (базовий) місяць. Таким чином ІСЦ нараховується у місяцях, які йдуть за базовим.

  • Зарплата індексується лише у межах прожиткового мінімуму для осіб працездатного віку. Та частина зарплати, яка перевищує цей прожитковий мінімум, не індексується.
  • У разі наступного підвищення посадового окладу (або тарифної ставки) за базовий вже приймається місяць, в якому відбулося чергове підвищення. І вже цей місяць стає точкою відліку для індексації заробітної плати.
  • У місяці, в якому відбулося підвищення посадового окладу, індексація зарплати не провадиться, якщо розмір підвищення окладу виходить вище за цю індексацію.
  • У місяці, в якому здійснюється підвищення посадового окладу, у розрахунок беруть не лише сам оклад, але й інші складові зарплати, які мають постійний характер.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: