П’ятниця, 3 Травня

Чехія приваблює багатьох українців своєю стабільною економікою та високим рівнем життя. Проте, чи дешевше там жити, ніж в Україні – з’ясувала Економіка 24.

Вартість життя та зарплата

Чехія входить до Європейського союзу, на відміну від України. Порівнюючи рівень та вартість життя у двох країнах, пропонуємо для початку порівняти скільки ж заробляє пересічне населення в Україні та у Чеській Республіці, щоб дізнатись, яку кількість товарів та послуг може собі дозволити людина, живучи у тій чи іншій країні.

Індекс якості та вартості життя

Індекс вартості життя в Україні становить 29,78, а у Чехії – 49,97. Тобто у Чехія знадобиться удвічі більше грошей, ніж в Україні. Що стосується індексів якості життя, то у Чехії він теж вищий (158,33 проти 107,86 відповідно)

Середня місячна зарплата

В Україні, згідно з даними Держстату, станом на березень 2021 року, середня місячна зарплата пересічного українця становить 13 612 гривень.

  • В Чехії населення, за місяць, в середньому заробляє близько 50 970 гривень, згідно зі статистикою Czech Statistical Office за IV квартал 2020 року.

Як бачимо, чехи отримують у декілька разів вищу місячну зарплату, ніж українці. Тож пропонуємо порівняти вартість товарів та послуг у Чехії й Україні, щоб з’ясувати, де живеться населенню дешевше. Всі дані зібрані сайтом Numbeo.

Вартість продуктового кошика

Загалом вартість продуктів у Чехії вища, ніж в Україні, а на більшість товарів майже удвічі. Винятком є хіба що молоко, яке навпаки на декілька копійок дешевше. В Україні за літр молока в середньому доведеться заплатити 25,50 гривні проти 25,11 гривні у Чехії.

Що стосується м’яса, то ситуація виглядає наступним чином. Кілограм курячого філе у Чехії коштує 186,86 гривні, а в Україні лише 99,63 гривні, що майже у двічі дешевше. З червоним м’ясом ідентична ситуація. Кілограм телятини з задньої частини у Чехії вартує 314 гривень, проти 150 гривень в Україні.

Інші продукти, що часто купує пересічне населення

  • 12 яєць в Україні можна купити за 32,44 гривні проти 54,44 гривні у Чехії.
  • Буханець хліба в Україні коштує 14,75 гривні проти 31,97 гривні у Чехії.
  • Кілограм картоплі в Україні 12 штук коштує 32,44 гривні проти 54,44 гривні у Чехії.
  • За кілограм твердого сиру в Україні доведеться заплатити 194,59, проти 268,20 у Чехії.
  • Фрукти та овочі – також майже у двічі дорожчі. Серед фруктів в Україні досить популярні яблука, тож ми вирішили порівняти ціну на них. Відтак вдома українець зможе придбати кілограм за 23,02 гривні, а в Чехії доведеться заплатити 46,77 гривні. Серед овочів ми взяли помідори, котрі у Чехії вартують майже 68 гривень за кілограм, проти близько 39 гривень в Україні

Де дешевше жити: в Україні чи Білорусі / Інфографіка 24 каналу

Розваги та шопінг

Що стосується дозвілля та шопінгу, то ситуація не однозначна. Відтак ціни на одяг у Чехії практично ідентичні до українських. Однак, вартість квитка у кіно суттєво вища, те саме стосується й походу до закладу та вартості напоїв у них.

Похід в кіно

Квиток на одну людину в кіно у Чехії буде коштувати більш як у два рази дорожче. Відтак, українцям у Чехії доведеться заплатити 238 гривні проти 100 гривень в Україні.

Похід до ресторану

Поїсти у закладі в Чехії коштуватиме набагато дорожче, ніж в Україні. Варто зазначити, що ціни на фастфуд у Чехії суттєво вищі, ніж в Україні. Відтак, одне комбо-меню McDonald’s в Чехії коштуватиме так само як і обід на двох у дешевому закладі, згідно з даними сайту Numbeo.

  • За одне комбо-меню McDonald’s в Україні можна заплатити 110 гривень, а у Чехії доведеться заплатити майже 185 гривень.
  • Пообідати в дешевому закладові двом в Україні можна за 150 гривень, а у Чехії потрібно буде заплатити майже 185 гривні.
  • Що стосується вечері на двох у ресторані зі середніми цінами, то вдома українці заплатять за двох 600 гривень, а у Чехії близько 923 гривні.

Вартість напоїв:

  • за горнятко капучино, на звичайному молоці, вдома українець в середньому заплатить близько 30 гривень, а в Чехії – майже 64 гривні;
  • пляшка солодкої газованої води (0,33 літра) в Україні коштує близько 14 гривень, а в Чехії майже 41 гривню;
  • пляшка звичайної води, такого ж об’єму, в Україні вартує близько 11 гривень, проти майже 42 гривень у Чехії.

Шопінг

  • Взуття. Наприклад, пара кросівок Nike у Чехії коштує близько 2 385 гривень, а в Україні близько 2 298 гривень.
  • Одяг. Пара джинсів Levis у Чехії вартує 2 201 гривню, проти близько 1 496 гривень в Україні, а от сукня у магазині Zara, або H&M у Чехії буде навіть на 20 копійок дешевша, ніж в Україні (1 071,66 гривні та 1 071,86 відповідно).

Житло

В Чехії, так само як і в Україні, вартість комунальних послуг не включена в орендну плату. Згідно з даними сайту Numbeo в Україні оренда квартири разом з сумою у комунальній платіжці буде суттєво дешевша, ніж в Чехії. Однак, варто взяти до уваги той факт, що й середня місячна зарплатня у чехів значно вища, ніж в українців.

  • Комунальні послуги (квартира площею 85 квадратних метрів). В Україні за комунальні послуги доведеться заплатити близько 2 697 гривень проти близько 5 849 гривень у Чехії.
  • Оренда житла. В Україні оренда однокімнатної квартири, поза центром міста, коштуватиме близько 5 596 гривень, у той самий час в Чехії орендна плата за таку саму квартиру становитиме більш як у два рази вище – близько 13 974 гривні.

Раніше ми писали ДПТ поблизу Царичанки: водія деблокували з пошкодженого автомобіля

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: